Blogs

 
Dace Kārkla

Emociju uzplūdā

Šodien muzejā piedzīvoju emocionālu mirkli. Vairāk nekā pirms gada atbrīvojām Liepājas muzeja galveno ēku Kūrmājas pr. 16 no ekspozīcijām un krājuma, lai nodotu to būvnieka rīcībā. Regulāri nākas būt muzejā, lai sekotu līdzi remontam un risinātu ar to saistītus jautājumus. Vērot muzeja pārmaiņas un priecāties par katru līdz šim nezināmu muzeja ēkas vēstures jaunatklājumu un izremontētu telpu.

Lai arī būvnieks vēl nav beidzis remontu, šodien, 12. oktobrī, pirmo reizi sākam vest atpakaļ krājumu. Darīsim to bez steigas, vienlaicīgi veicot krājuma esamības pārbaudi. Lejaskurzemes sievu brunči, ņieburi, vaiņagi, seģenes, lakati (Etnogrāfijas krājums) mazpamazām no pagaidu glabātuves telpām atriežas muzejā, kur daļa glabājās jau no Latvijas pirmās brīvvalsts laikiem.

Ja pirms gada, atbrīvojot krātuves telpas un pārvedot krājuma uz pagaidu novietni, kas skaitliskā izteiksmē ir aptuveni 100 000 muzeja priekšmetu, mani urdīja nevienozīmīgas sajūtas - tiek skarta muzeja sirds, ja tā varētu izteikties, izjaukta iepriekš veidota kārtība un cilvēku darba ieguldījums.

Šodien nonācu pie atziņas, kas viss ir noticis pareizi. Sakārtotas krājuma telpas, novērstas avārijas situācijas, uzlabots klimats, ieviesta automātiskā ugunsdzēsības sistēma, turklāt atsevišķās telpās ar gāzes dzēšanu, kas ir dārga, bet muzejiem nepieciešama. Kopumā sakārtota infrastruktūra un būtiski uzlabots klimats krājuma telpās.

Dace Kārkla

12.10.2012
 
blog comments powered by Disqus