Latvian Museum Directory

Jānis Akuraters Museum

6a Ojāra Vācieša St., Riga, LV 1004

  •  67619934

Muzikālā pēcpusdiena kamīnzālē

 

8. december. 2011

Plkst. 16.00 Jāņa Akuratera muzejā Rīgā, Torņakalnā, O. Vācieša ielā 6a "Muzikālā pēcpusdiena kamīnzālē" kopīgā koncertā satiksies Babītes mūzikas skolas un Jelgavas mūzikas vidusskolas akordeonisti.

Kamermūzikas koncerti Jāņa Akuratera muzejā jau kļuvuši par tradīciju.

Jānis Akuraters ne tikai mīlējis klausīties mūziku, apmeklēt koncertus un operu, bet arī pats pratis spēlēt vijoli un cītaru. Savai meitai Laimai viņš nopērk klavieres un seko līdzi, lai viņa apgūst klavierspēli.

Savukārt Jāņa Akuratera mazdēls, Laimas dēls Jānis Viesturs Osis pabeidza Viļņas konservatoriju, kļuva par muzikologu un ilgus gadus strādāja Viļņas Radio un Televīzijas Mūzikas daļā.

Instruments, ko dzejnieks iegādājās savai meitai, vēl aizvien ir apskatāms muzejā un kamermūzikas koncertos un muzikālās akcijās to spēlējuši gan brīnišķīgi pianisti – Jautrīte Putniņa, Ventis Zilberts u.c., gan komponisti – Imants Zemzaris, Juris Kulakovs u.c.

Ar kamermūzikas koncertiem Jāņa Akuratera muzejā uzstājas arī topošie mūziķi un mūzikas skolu audzēkņi. Par tradīciju ir kļuvuši Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas un citu mūzikas skolu audzēkņu koncerti.M

8. decembrī Jāņa Akuratera muzejā koncertēs Babītes mūzikas skolas akordeonisti un Jelgavas mūzikas vidusskolas akordeonisti no Kalnciema un Zaļenieku mācību punktiem.

 

Tuvāka informācija pa tālruni 26703293 (Maira Valtere), 29451112 (Ruta Cimdiņa) vai e-pastu: akuraters@memorialiemuzeji.lv; akuratera.muz@inbox.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus