Latvian Museum Directory

Jānis Akuraters Museum

6a Ojāra Vācieša St., Riga, LV 1004

  •  67619934

FELICE FINE pie Akuratera

 

20. april. 2012

20. aprīlī plkst. 18 Jāņa Akuratera muzejā, Torņakalnā, O. Vācieša ielā 6a, ciklā „Kamermūzika plus...” notiks izstādes „IMANTS ZEMZARIS. Izmēri. Samēri. Žanri. Objekti. Fetiši. Teksti. Māksla. Mūzika” felice fine (nobeigums) – Imanta Zemzara kamermūzikas autorvakars. 

Solo – Ieva Parša. Pie klavierēm – Imants Zemzaris. Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Izstāde ar ļoti garo un ietilpīgo nosaukumu „IMANTS ZEMZARIS. Izmēri. Samēri. Žanri. Objekti. Fetiši. Teksti. Māksla. Mūzika”, kas tika veidota kā reāls ieskats komponista darbistabā, Jāņa Akuratera muzejā skatāma no 14. marta. 

Komponista darbistabas vīzija Akuratera mājas Gaišajā salonā tika radīta no tiem Imanta Zemzara personīgās kolekcijas priekšmetiem, ko maestro pats rūpīgi atlasījis un uzticējis muzejam un kur tie vairāk nekā mēnesi dzīvoja savu it kā jauno dzīvi jaunos apstākļos...

„Un tie neklusē, jo ir tik pilni noslēpumu un stāstu... Kā rodas mūzika, kur skaņai pirmsākums? Vai mazā šūnakmenītī no Daugavmalas, vai gliemežvāciņā, pulkstenī, kas neiet, vai zvanā, kurš nezvana?... Bet varbūt  klusumā?” izstādi atklājot, jautāja Akuratera muzeja vadītāja un izstādes kuratore Ruta Cimdiņa.

 

Informāciju sagatavoja: Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 
blog comments powered by Disqus