Latvian Museum Directory

Janis Rozentāls History and Art Museum of Saldus

Striķu iela 22, Saldus, Saldus raj. LV-3800

  •   26534259

Saldus mākslinieku grupas dalībnieka Laimoņa Kareļa gleznu izstāde

 

9. december. 2012 – 14. january. 2013

No 9.decembra līdz 14.janvārim J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma Saldus mākslinieku grupas dalībnieka Laimoņa Kareļa 90gadu Jubilejai veltīta gleznu izstāde.

Laimonis Karels Saldus mākslinieku grupā darbojas jau kopš tās dibināšanas – 1953. gada. Ir veiksmīgs un ražens gleznotājs Visi darbi tiek gleznoti eļļā. Plenēros izmantojis arī špahteli. Mākslinieka tematika nav vienveidīga, ir ainavas, jūras un puķes.

Viņš ir nerimtīgs meklētājs gan kompozīcijā, gan krāsā.  Noskaņu savos darbos panāk ar smalku krāsu izjūtu. Visus šos gadus apguvis meistarību labā mākslinieciskā līmenī, nav baidījies izpaust savu mākslas skatījumu, caur krāsām izteikt noskaņu. Radījis ļoti daudz darbus, kas nes līdzi emocionālu spēku.

1954.gadā uzsācis regulāru izstāžu darbību. Bijušas astoņas personālizstādes. Piedalījies  starptautiskās izstādēs Maskavā, Polijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā un Vācijā. 1983. gadā apbalvots ar LPSR Kultūras ministrijas goda nosaukumu „Mākslinieciskās pašdarbības teicamnieks”, daudzi apbalvojumi saņemti no izstādēm Maskavā, Lietuvā un Igaunijā. Daudzi darbi atrodas privātīpašumos Latvijā, Zviedrijā, Austrālijā, Vācijā un citur. 2001. gadā ievēlēts J.Rozentāla mākslinieku grupas valdē.

Patīk gleznot no dabas, reālistiski ar romantisku noskaņu.

 

 Elita Sproģe

Elita.sproge@saldus.lv    

tālr.26188695

 
blog comments powered by Disqus