Latvian Museum Directory

Janis Rozentāls History and Art Museum of Saldus

Striķu iela 22, Saldus, Saldus raj. LV-3800

  •   26534259

Sportiste, trenere, pedagoģe - Daila Mankus. 50 darba gadi Saldus novadā

 

13. july – 12. august. 2012

No 13.jūlija līdz 12.augustam J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā dokumentāla izstāde „Sportiste, trenere, pedagoģe - Daila Mankus. 50 darba gadi Saldus novadā”.Jubilāres godināšana 13.jūlijā plkst.16.00 muzeja izstāžu zālē.

 1959.gada vasarā nejaušība mani- 9. klases skolnieci aizveda uz Saldus rajona jauno tūristu salidojumu. Tas bija sākums sportistes gaitām, kuras turpinās vairāk kā 50 gadus.

Sākumā tūristu salidojumi un sacensības, vēlāk vieglatlētika un orientēšanās sports – šie sporta veidi lika izbaudīt daudz emociju un aizveda līdz daudzām skaistām uzvarām.

1962. gadā, sākot darba gaitas sporta biedrībā „Vārpa’”  sporta organizatoriskajā darbā un mācoties Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtā, nācās apgūt un piedalīties arī citu sporta veidu sacensībās: volejbolā, basketbolā, handbolā, slēpošanā, galda spēlēs, badmintonā, toreizējā GDA daudzcīņā u.c.

1967. gadā sākās darbs Saldus sporta skolā par skolu metodiķi, kas turpinājās līdz 2009. gadam. Šajā laikā noorganizēts simtiem sacensību daudzos sporta veidos, organizēti metodiskie un atpūtas pasākumi un sacensības skolotājiem. Paralēli strādāts arī pedagoģiskais darbs – par vieglatlētikas treneri, bet kopš 1995. gada veikts arī organizatoriskais darbs ar jaunajiem vieglatlētiem sākumā Latvijas Jaunatnes sporta centrā, vēlāk Latvijas vieglatlētikas savienībā. 

Trenera darbs ir devis vislielāko gandarījumu un tā augļi- lielajā sportā ievadītie audzēkņi ir nezūdoša vērtība. Trīs olimpieši, vairāki augstas klases sportisti, valsts izlases dalībnieki savas sporta gaitas sākuši mūsu vieglatlētu pulciņā. Savas dzīves gaitu meklējumus mūsu pulkā sākuši arī vairāki citi ievērojami cilvēki: mākslinieki, pedagogi,  uzņēmēji. Prieks, ka daudzi no viņiem sportisko garu ir saglabājuši cauri gadu plūsmai un viņu gaitas turpina nākošās paaudzes.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Pluģe

Muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Ilze.pluge@saldus.lv  tālr.26194982

 
blog comments powered by Disqus