Latvian Museum Directory

Janis Rozentāls History and Art Museum of Saldus

Striķu iela 22, Saldus, Saldus raj. LV-3800

  •   26534259

Tautas lietišķās mākslas izstāde „Dzīves gājums”

 

14. october. 2012 – 28. january. 2013

No 14.oktobra līdz 28.janvārim J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma Tautas lietišķās mākslas izstāde „Dzīves gājums”.

Izstādē „Dzīves gājums” apkopotas roku darinātas lietas no 19.gadsimta beigām  līdz mūsdienām. Izstādes apmeklētājiem esam centušies parādīt muzeja krājumā esošos un saldenieku privātkolekcijās  atrastos lietišķās mākslas izstrādājumus.

Izstādes veidotāju mērķis ir parādīt kā gadu desmitos izkoptā prasme rotāt ikdienišķo, sadzīvē lietojamo, pavada cilvēku visas dzīves garumā, no dzimšanas līdz mūža beigām. Austas segas un dvieļi, vienkārši un filigrāni nostrādāti izšuvumi, tamborējumi, adījumi, metālkalumi un rotas bijušas un ir  daudzu mājvietu un cilvēku daiļotājas.

 Senas un daudzveidīgas ir tautas tradicionālās amatu prasmes, kas pārdzīvojušas laiku laikus un tiek nodotas nākamajām paaudzēm. Tās mainījušās un turpina attīstīties, mainoties materiālajai un garīgajai kultūrai. Savu ietekmi devušas pilnveidotās tehnoloģiju iespējas. Roku darinātās sadzīves lietas gadu desmitos rotā mūsu dzīvi no šūpuļa līdz kapam un meistaru izkoptās prasmes tās prot pārvērst mākslas darbos, radot pārliecību par tautas un tās identitātes spēcīgumu.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Pluģe

Muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Ilze.pluge@saldus.lv   tālr.26194982

 
blog comments powered by Disqus