Latvian Museum Directory

Janis Rozentāls History and Art Museum of Saldus

Striķu iela 22, Saldus, Saldus raj. LV-3800

  •   26534259

Abstrakciju lauki

 

5. september – 11. october. 2015

J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no 5.septembra līdz 11.oktobrim skatāma Zigurda Poļikova gleznu izstāde „Abstrakciju lauki”. Tikšanās ar mākslinieku un svinīga izstādes atklāšana 5.septembrī plkst.14.

Zigurda Poļikova abstrakciju lauki Divi Kurzemes muzeji - Talsu novada muzejs un J. Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzejs - 2015. gadā rīko pazīstamā gleznotāja Zigurda Poļikova 60 gadu jubilejas glezniecības izstādes.


Zigurds Poļikovs ir dzimis 1955. gada 15.augustā , dzīvo un strādā Saldū, bet pēdējos 8 gadus vairāk ir saistīts ar Talsu Krūmu mākslas grupu, piedaloties šīs grupas rīkotajās izstādēs, projektos un plenēros, kopā arī pārstāvot Latvijas mākslu kopš 2007. gada Čehijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Beļģijā un Turcijā. Poļikova darbi labi „piekļaujas” talsinieku spraigi ekspresīvajai glezniecībai, un viņa mākslinieka biogrāfija ir līdzīga vairāku Talsu mākslinieku radošajām biogrāfijām: bez speciālas mākslas izglītības, pateicoties paša un aicinājuma spēkam, kā arī laimējoties satikt īstos padoma devējus un līdzgaitniekus.

Te jāmin viņu kopīgais skolotājs, Talsu gleznotājs Žanis Sūniņš, bet Zigurdam Poļikovam, J. Rozentāla Saldus Tautas mākslas studijas dalībniekam, īpaši nozīmīga bija tikšanās ar tās pedagogiem, gleznotājiem Aliju un Ģirtu Muižniekiem (1983-1986) un Aiju Zariņu (1986 - 1991). Zigurda Poļikova, vienkārša elektriķa pēkšņā ienākšana 1980. gadu beigu un 1990. gadu Latvijas glezniecības un tās pirmo nozīmīgo ārzemju izstāžu darbu sarakstos bija pavisam negaidīta.

„Viņa glezniecība uztveras kā gaišredzība, apskaidrība. Tā ir brīva un sakāpināta formu un krāsu orģija, spēle...viņam ir dieva dota mēra izjūta, bet ne tikai... Poļikovs glezno ne amatu, bet sūtību. ”( I. Runkovskis, 1994. g. ). Zigurdam Poļikovam apskaužami laimīgi ir izdevies nonākt pie savas personiskās abstrakcijas īsā laikā, daudzus gadus netērējot reālistiskā zīmējuma apguvei un garām dabas studijām. 


Guna Millersone,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos 
blog comments powered by Disqus