Latvian Museum Directory

Janis Rozentāls History and Art Museum of Saldus

Striķu iela 22, Saldus, Saldus raj. LV-3800

  •   26534259

Ainas Liepas adītās gleznas un Māra Čaklā dzeja gleznās

 

19. june – 23. august. 2015

19.jūnijā plkst.16 tiks atklāta izstāde „Ainas Liepas adītās gleznas un Māra Čaklā dzeja gleznās” un svinīgi atvērts pastkaršu albūms „Sveiks, Māri!”.

 Pieminot un godinot dzejnieku Māri Čaklo 75. jubilejā, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs laiž klajā pastkaršu albūmu „Sveiks, Māri!”, kurā Andreja Sergejeva fotogrāfijas stāsta par dzejnieka tik kolorīto personību caur muzejā esošajām lietām.

Pastkartes noderēs gan sveiciena sūtīšanai, gan ieskatam muzeja krājumā, bet dzejas rindas iedvesmos ikvienu Māra Čaklā talanta cienītāju. Māra Čaklā dzejas rindas iedvesmojušas arī J. Rozentāla Saldus mākslinieku grupas māksliniekus, kuri dzejas radītās sajūtas un pārdzīvojumus iegleznojuši gleznās. Katrs mākslinieks darbus veidojis sev iemīļotā tehnikā, bet kā vienojošs motīvs - Māra Čaklā dzeja.

Saldus māksliniekiem pievienojusies kandavniece Aina Liepa ar savām smalki izadītajām gleznām. Ainas kundze ir dzejas mīļotāja, arī pati labprāt uzraksta kādas dzejas rindas. Darbojas Dobeles literārajā biedrībā „Spārni”.

Tikšanās reizē, izstādes un albuma atvēršanas svētkos, godināsim dzejnieku Māri Čaklo, priecāsimies par mākslinieku jaunradi. Māra Čaklā dzeju dziesmās izdziedās Pampāļu sieviešu vokālais ansamblis „Dzirkstis” Ivetas Loginas vadībā.

 

 

Ilze Pluģe,

Muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Ilze.pluge@saldus.lv tālr.26194982

 

 
blog comments powered by Disqus