Latvian Museum Directory

Janis Rozentāls History and Art Museum of Saldus

Striķu iela 22, Saldus, Saldus raj. LV-3800

  •   26534259

Saldenieki svinēs Jaņa Rozentāla 149.dzimšanas dienu

 

18. march. 2015

18.martā Saldū tiks atzīmēta latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla 149.dzimšanas diena, kas ir svētki J. Rozentāla vārdā nosauktajam Saldus vēstures un mākslas muzejam un visiem Saldus novada iedzīvotājiem.

Šogad tā tiks atzīmēta ar vairākiem pasākumiem, kuros lielā mērā tiks prezentēts Radošo partnerību projekts Ra Pa Pro -"Rozentāla pēdas pilsētā". Projekta realizētāji ir J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskola, sadarbībā ar Saldus Mākslas skolu, Saldus pagasta pārvaldi, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju, Saldus mākslinieku grupu.

18.martā jubilejas pasākumi sāksies ar vides objekta „Rozentāla Molberts” atklāšanu Saldus pagastā plkst.11.00, pēc tam interesenti tiks aicināti uz divām izstāžu atklāšanām – plkst.12.00 J. Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzejā un plkst.13.30 Saldus Mūzikas un mākslas skolā. Izstādēs „Rozentāla pēdas Saldū” skatītājus priecēs projekta laikā tapušie darbi. Rimeikus par Rozentāla tēmu piedāvās arī Tautas Tēlotājas mākslas studija "Kolorīts" no Rīgas. Visos pasākumos par muzikālu baudījumu gādās atraktīvā folkloras kopa „Druvas zemturi”.

 Janis Rozentāls ir dzimis Saldus novada, Saldus pagasta „Bebros” 1866.gada 18.martā. Aktīvi iesaistījies Saldus sabiedriskajā dzīvē, uzbūvējis te darbnīcu un daudz gleznojis. Latviešu glezniecības pamatlicējs.

 

 

Ilze Pluģe,

Muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

ilze.pluge@saldus.lv tālr.26194982

 

 
blog comments powered by Disqus