Latvian Museum Directory

Janis Rozentāls History and Art Museum of Saldus

Striķu iela 22, Saldus, Saldus raj. LV-3800

  •   26534259

Z. Belēviča darbu retrospektīva izstāde „Vita brevis est, ars-longa”

 

3. march – 16. march. 2015

3.marts – 16. marts Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma Zigmunda Belēviča darbu retrospektīva izstāde „Vita brevis est, ars-longa” (Dzīve ir īsa, māksla- gara).

Gleznošanu apguvis J.Rozentāla mākslas vidusskolā, zināšanas papildinājis Saldus mākslas studijā, vadījis vizuālās mākslas pulciņus, strādājis Rīgas kinostudijā, vairākās skolās un amatierteātros. Viņa darbi bijuši izstādīti Krievijā, Vācijā, Šveicē, Austrijā, Anglijā, Kanādā un Austrālijā.

"Es gleznoju gandrīz visu savu apzinīgo dzīvi", tā par savu ceļu mākslā saka Z. Belēvičs. Kā apliecinājums tam ir mākslinieka darbi, kas radīti pusgadsimtu garā laika periodā. Mākslinieks radoši izpaudies galvenokārt akvareļu tehnikā , taču pamazām sācis strādāt arī eļļas tehnikā

Galvenokārt tās ir ainavas akvareļos un eļļas gleznās. Agrāk viņš gleznojis vai veidojis skices dabā, apceļojot Aizputes apkārtnes jaukākās vietas. Tās tagad atpazīstamas iemūžinātas mākslinieka darbos Pēdējos gados, kad iziešana ārpus mājas ir apgrūtināta, mākslinieka darbi top viņa dzīvoklī pēc agrākos gados veidotajām skicēm.

"Gleznošana ir veids, kā es vislabāk varu izteikties bez vārdiem, paužot savu attieksmi pret apkārt redzamo un notiekošo. Tā dod brīvu lidojumu manām domām un manai pašizpausmei”, tā Z. Belēvičs raksturo savu pieķeršanos glezniecībai.Elita Sproģe,

Vec.speciāliste mākslas jautājumos

Elita.sproge@saldus.lv tālr.26188695


 
blog comments powered by Disqus