Latvian Museum Directory

Jūrmala City Museum

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Foto izstāde „Dabas mirkļi”

 

1. february – 4. march. 2012

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) skatāma Irēnas Nikkinenas un Modra Akmeņkalna foto izstāde „Dabas mirkļi”.

Foto izstāde ar nosaukumu „Dabas mirkļi” ir abu mākslinieku pirmā kopīgi veidotā izstāde. Modrim Akmeņkalnam šī ir arī pirmā uzdrīkstēšanās savas fotogrāfijas nodot skatītāju vērtējumam. Irēnai Nikkinenai jau bijušas septiņas personālizstādes dažādās Latvijas pilsētās, bet pirmā, kurā tika eksponētas 15 melnbaltas fotogrāfijas, notika Bulgārijā Veliko – Tirnavā foto plenēra laikā.

Irēna Nikkinena ir Fotomākslinieku savienības biedre. Ar fotogrāfiju sākusi aizrauties tad, kad pašas meitiņa vēl spārdījusies ratos un radusies vēlme viņas pirmās gaitas iemūžināt fotogrāfijā. Lai apgūtu foto mākslas pamatus Irēna iestājusies foto klubā „Gamma”. Vienlaicīgi apmeklējusi arī foto kluba „Rīga” rīkoto Fotomākslas fakultāti. Pēc fakultātes beigšanas saņēmusi uzaicinājumu darboties foto klubā „Rīga”, par ko ir ļoti pateicīga Uldim Salnam, kurš iedrošinājis katru otrdienu ierasties spēcīgu fotomākslinieku sabiedrībā un foto atskaites vakaros izlikt vērtēšanai savus darbus.

„Foto ir mans vaļasprieks, kas neļauj man gulēt un dzen jebkuros laika apstākļos ārā no mājas” stāsta Irēna. „Man ir gandarījums, ka foto „kārumnieku” pulciņam pievienojušies vēl divi cilvēki, un viens no viņiem ir Modris, kurš izstādē piedalīsies ar deviņām bildēm”.

 

Informāciju sagatavoja:

Diāna Josta

Jūrmalas pilsētas muzeja

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

T: 67761916, 26361326

 

 
blog comments powered by Disqus