Latvian Museum Directory

Jūrmala City Museum

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Tālivalža un Ievas Muzikantu personālizstāde „DiaLogs”

 

14. september – 30. september. 2012

14. septembrī plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta Tālivalža un Ievas Muzikantu personālizstāde „DiaLogs”. Šajā izstādē tiks eksponēta Tālivalža Muzikanta tēlniecība un Ievas Muzikantes gleznas. Darbi ir abu mākslinieku saruna gan vienam ar otru, gan arī ar skatītāju. Tā ir kā pavērts logs uz abu mākslinieku radošo pasauli.

Tālivaldis un Ieva Muzikanti kopā savus darbus eksponējuši jau vairākkārt, arī 2008. gada augustā Jūrmalas pilsētas muzejā izstādē „Skatiens”. Šoreiz Tālivaldis radījis divas skulpturālu darbu sērijas - „Sarunas ar akmeni” un „Rozes”, Ieva gleznu ciklus - „Ziedēšana” un „Melnbaltais dialogs”. Viens no vienojošiem elementiem šajā izstādē ir tieši ziedi – Tālivaldim keramikas akmens masā veidotās rozes, bet Ievai – lielformāta ziedu gleznojumi, kā lieli puķu portreti.

Ieva Muzikante profesionālo izglītību ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā, kur 1990. gadā absolvējusi Tēlniecības nodaļu. Izstādēs māksliniece piedalās kopš 1985. gada ar skulptūrām, gleznām un grafikām. Tēlniecības darbi veidoti galvenokārt bronzā un terakotā, bet gleznas ir eļļas, akrila, akvareļa un pasteļa tehnikās. Ieva Muzikante ir Latvijas Tēlnieku centra biedre, kā arī strādā par pasniedzēju Baldones mākslas skolā. Pašreiz Ieva papildina savu mākslas izglītību maģistrantūrā, Latvijas Mākslas Akadēmijas Glezniecības nodaļā profesora Alekseja Naumova un profesora Kaspara Zariņa meistardarbnīcā.

Izstādē „Dialogs” eksponētās gleznas ir mākslinieces saruna par krāsas spēku, saules gaismu un dabas formu noslēpumaino skaistumu. Par saviem darbiem Ieva stāsta: „Tā ir kā vesela pasaule, kas paveras, uzlūkojot ziedu ar mazas bites acīm. Te viss šķiet reizē monumentāls, graciozs un noslēpumains. Gleznot lielās ziedu gleznas man reizē ir kā ceļojums nezināmā pasaulē un kā meditācija par patieso un skaisto, par maigo un smaržīgo kosmosu, kas paslēpts tik mazā ziedā. Mani satrauc arī dabas un cilvēku savstarpējās attiecības, par kurām es stāstu ciklā „Melnbaltais dialogs”. Tas ir stāsts par kaislību, dzīvību un nāvi, stāsts par cilvēka dabu un viņa empātijas spējām”.

Tālivaldis Muzikants absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu 1990. gadā, un kopš 1983. gada piedalās izstādēs ar tēlniecības, glezniecības un keramikas darbiem. Latvijas Tēlnieku centra biedrs un Baldones mākslas skolas direktors. Daugmalē un Baldonē izstādīti mākslinieka monumentālie tēlniecības darbi. Pašreiz savu profesionālo izglītību papildina maģistrantūrā, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā.

Šajā izstādē Tālivalža darbos ir divas dominējošās tēmas - Akmens un Rozes. Par savām izjūtām un radošo impulsu mākslinieks teic: „Gar jūru staigājot, mani uzrunā šie nelielie akmeņi, kurus var pacelt, pagrozīt un tajos var jau iztēloties nākamo skulptūru. Mājās šie akmeņi pārtop par impresijām. Pats kalšanas process ir kā saruna un spēle starp mani un akmeni, kurš dažkārt atklāj ko jaunu, bet dažkārt kaut ko paslēpj. Man nozīmīgi šķiet saglabāt katrā akmenī viņa pirmatnējo skaistumu. Savukārt, rozes skulptūras tika veidotas, par modeli ņemot mana dārza visskaistāko rozi. Tā, mani uzrunājot, no trauslā zieda pārtapusi monumentālā formu spēlē”.

Tālivalža un Ievas Muzikantu personālizstāde „DiaLogs” Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma līdz 30. septembrim.

 

 Diāna Josta,

Jūrmalas pilsētas muzeja

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.:67761916, 26361326

 
blog comments powered by Disqus