Latvian Museum Directory

Jūrmala City Museum

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Akvareļu izstāde “Bezgalīgā tāle”

 

2. october – 1. november. 2015

2. oktobrī plkst. 17 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Jūrmala) tiks atklāta Jūrmalas mākslinieku biedrības pirmā akvareļu izstāde “Bezgalīgā tāle”. Izstādē piedalās 12 autori – Ligita Caune, Andrejs Ģērmanis, Baiba Māzere, Elizabete Maija Meņģele, Una Ostvalde, Līvija Brigita Pavlovska, Jānis Spalviņš, Ieva Spalviņa, Zigurds Šņore, Andris Švalbe un Inese Ziemele.

Akvarelis ir viens no ūdens krāsvielu glezniecības veidiem, kas prasa augstu meistarību, ātru darbību un profesionalitāti, jo ilgstoši strādāt pie darba nav iespējams. Akvarelistu izstādes vienmēr ir bijis liels notikums Latvijas mākslā. Šobrīd izstādēs akvareļu darbi tiek eksponēti retāk, jo eļļa, akrils “izspiež” akvareli.

Akvareļa pirmsākumi meklējami tālā senatnē – seno ēģiptiešu papirusos un hieroglifu zīmēs, ķīniešu tušas zīmējumos, Bizantijas mākslā akvareli lietoja baznīcu grāmatu izgreznošanai un ornamentikai, viduslaiku miniatūristu darbos parādās smalkas akvareļa glezniecības paraugi, kā Albrechta Dīrera darbi. Sākot ar XVII gs. Anglijā un citās Rietumeiropas valstīs tas kļūst par patstāvīgu glezniecības veidu.

Jūrmalas mākslinieku biedrības akvareļglezniecības izstādes “Bezgalīgā tāle” autoru darbos ieskanas Aspazijas un Raiņa jubilejas gada noskaņas, kas ir tikpat netverami gaisīgas, kā akvareļu krāsu otu pieskārieni papīram – radot smalku, caurspīdīgu efektu akvareļdarbos.

Jūrmalas mākslinieki, kas piedalās izstādē, akvareļa tehnikā strādā jau gadu desmitus, citi visu savu radošo mūžu un radījuši daudz profesionāli interesantu, oriģinālu gleznu. Izstāde ir ieskats autoru radošajā daiļradē – tā atklāj mākslinieku dažādos rokrakstus un tēmu izvēli.

Izstādes noslēgumā notiks 2016. gada kalendāra “Bezgalīgā tāle” prezentācija. Izstāde tapusi ar Jūrmalas Domes atbalstu.Līvija Brigita Pavlovska,

Jūrmalas mākslinieku biedrība

Tālr.: 29114747
 
blog comments powered by Disqus