Latvian Museum Directory

Jūrmala City Museum

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Lietuvas kūrortu estētika gadsimta gaitā

 

12. june – 28. june. 2015

12. jūnijā plkst. 17 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) tiks atklāta Lietuvas mākslinieku Saulius Kruopis un Juozas Pranckevičius izstāde „Lietuvas kūrortu estētika gadsimta gaitā”.

Lietuvas mākslinieki Saulius Kruopis un Juozas Pranckevičius šai izstādei izvēlējušies darbus, kuri ataino gleznainos Lietuvas kūrortus. Darbi tapuši dažādos starptautiskos plenēros, kuri Lietuvā tiek organizēti ļoti bieži, it īpaši Lietuvas populārākajos kūrortos kā Druskininkai un Birštonas, kā arī trīs slavenajos kūrortos pie Baltijas jūras – Palangā, Juodkrantē un Nidā.

Abu mākslinieku gleznojumi priecēs ar savām ekspresionistiskajām krāsām, savukārt monohromatiskās fotogrāfijas un vēsturiskās pasta atklātnes atklās atpūtas un ārstnieciskās tradīcijas Lietuvas kūrortos gadsimta garumā, kā arī parādīs šais kūrortos valdošo romantisko gaisotni. Izstādē skatāmie vēsturiskie foto no Sauliusa Kruopis arhīva.

Saulius Kruopis dzimis 1960. gadā. 1980. gadā beidzis Kauņas S. Žuka Lietišķās mākslas tehnikuma Mākslinieciskās fotogrāfijas nodaļu (pasniedzēji P. Karpavičs un M. Dapkus), bet 1993. gadā Viļņas Mākslas akadēmijas Glezniecības fakultāti (pasniedzēji J. Daniļausks, V. Antanavičs, A. Šaltenis, K. Zapkus (ASV) un L. Katins). Kopš 1995. gada ir Lietuvas Mākslinieku savienības biedrs. Mākslinieku asociācijas „TILTAS” priekšsēdētājs.

2010. gadā Sauliusam Kruopim piešķirts Klaipēdas novada Goda locekļa vārds. 2014. gadā - Neringas pašvaldības Goda zīme. 1990. gadā uzvarējis pirmajā Lietuvas pastmarku konkursā. Organizējis 19 starptautiskos Nidas plenērus un sagatavojis 175 Nidas glezniecības izstādes Lietuvā, Indijā, Latvijā, Itālijā, Somijā, Krievijā, Vācijā, Baltkrievijā, Čehijā… Ir vairāk nekā 40 starptautisko plenēru organizators. Māksliniekam bijušas vairāk kā 70 personālizstādes Lietuvā, Indijā, Vācijā, Krievijā, Baltkrievijā, Latvijā, Somijā, Dānijā. Piedalījies vairāk nekā 400 grupu izstādēs.

Gleznotājs interesējas par fotomākslu, vēsturi, kolekcionēšanu, maketēšanu. Ir izveidojis Kēnigsbergas un Šauļu vecpilsētu maketus. 2009. - 2014. gadā izdevis četras profesionālas mākslas grāmatas un vairākus glezniecības katalogus.

Juozas Pranckevičius dzimis 1952. gadā. Lietuvas Mākslinieku savienības biedrs kopš 2005. gada. Gleznotājs, arhitekts, sabiedrisks darbinieks un mecenāts. Reta mūsdienu personība, kura uztur un atbalsta Lietuvas mākslas dzīves attīstību. Organizējis starptautiskas izstādes, iepazīstinot ar lietuviešu mākslu Berlīnē, Maskavā, Nidā, Viļņā, Deli, Pršerovā, Rīgā, Amsterdama, Stokholmā un Prāgā.

Juoza Pranckevičiusa glezniecība ir daudzslāņaina, ekspresīva, gaiša un krāsaina. Viņam patīk daudz ceļot un gleznot ārvalstu plenēros. Apmeklējis tādas valstis kā Itāliju, Vāciju, Poliju, Rumāniju, Ukrainu, ASV, Islandi un citas. Šobrīd Juozas Pranckevičius ir Viļņas galerijas „JuozasART” direktors. Ir izdevis savas daiļrades katalogu.

 Lietuvas mākslinieku Sauliusa Kruopis un Juozas Pranckevičiusa izstāde „Lietuvas kūrortu estētika gadsimta gaitā” no 13. jūnija līdz 28. jūnijam skatāma Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu iela 29, Majoros, Jūrmalā. Ieeja – bez maksas.Diāna Josta.

Jūrmalas pilsētas muzeja

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.: 67761916

 
blog comments powered by Disqus