Latvian Museum Directory

Jūrmala City Museum

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Mākslinieka Edmunda Lūča personālizstāde „LUCE”

 

11. february – 28. february. 2015

Trešdien, 11.februārī plkst. 18 Jūrmalas pilsētas muzejā tiks atklāta mākslinieka Edmunda Lūča personālizstāde „LUCE”, kurā būs skatāmi glezniecības un instalāciju darbi.

Izstāde būs apmeklējama līdz šī gada 28.februārim. Lai arī mākslinieka Edmunda Lūča personālizstādei „LUCE” Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29) nebūs retrospektīva ievirze, tajā tiks eksponēti dažādas formas un satura mākslas darbi, kurus mākslinieks radījis pēdējo gadu laikā. Izstādes ekspozīcija veidota no mākslas darbiem, ar kuriem mākslinieks piedalījies izstādēs Hamburgā, Minhenē, Milānā, Venēcijā un Helsinkos.

Tā kā izstādē eksponētie darbi Latvijā būs redzami pirmo reizi, tie sniegs ieskatu mākslinieka pēdējo gadu radošajā darbībā. Izstādē iekļauti trīs pilnīgi jauni darbi, kas radīti speciāli šai izstādei, ņemot vērā Jūrmalas pilsētas muzeja telpu specifiku. Izstādes tematika akcentē cilvēces humāno vērtību un identitātes raksturojumu izpratnes jautājumus ne tikai vēsturiskā, bet arī tagadnes un nākotnes kontekstā. Tā sniedz ievirzi pārdomām par ticību, cerību, dzīves ritmu un domāšanas telpu.

Par emocionālo piesaisti radīšanas procesam un piederību pasaules sistēmām. Izstāde raisa diskusiju par apkārtējās vides uzbūves, kārtu un uzslāņojumu analīzi, neaizmirstot daudzpusīgās nozīmes un atšķirīgos kontekstus. Tas izpaužas ne tikai caur mākslas darbu saturu, bet arī izvēlēto materiālu konstrukciju formām un to savdabību. Izstāde visplašākajā nozīmē ir atsauce gan uz pasaules kārtību, gan katra cilvēka individuālu spēju domāt sistemātiskās kategorijās, nepazaudējot radošo aspektu.

 

Evelina Vanaga

 

Attēlā:  Edmunds Lūcis „Himmelreich”, 400 x 600 x 300 cm, elektroinstalācija, virves, 3 miljardi vēja plūsmas kombinācijas, 2014 

 
blog comments powered by Disqus