Latvian Museum Directory

Jūrmala City Museum

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Mākslinieka Vladimira Guseva izstāde „Retrospekcija”

 

7. august – 30. august. 2015

7. augustā plkst. 18 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) tiks atklāta mākslinieka Vladimira Guseva personālizstāde “Retrospekcija”.

Personālizstādē „Retrospekcija” Vladimirs Gusevs atskatīsies uz savu daiļradi 40 gadu garumā, sākot no 1974. gada līdz 2014. gadam. Lielākā daļa no Vladimira Guseva darbiem ir klusās dabas un portreti. Īpaši iecienīti ir sieviešu portreti, pie kuriem mākslinieks strādā jau vairāk kā 40 gadus. Pēdējos gados, paralēli klusai dabai, gleznotas arī jūras ainavas, kuras no 2008.-2010. gadam eksponētas Starptautiskajā jūras ainavu izstādē “Marina” Jūrmalas pilsētas muzejā.

Par sevi mākslinieks stāsta: “Esmu dzimis Rīgā un nodzīvojis šeit visu savu dzīvi. Kā īstens patriots, es mīlu šo pilsētu un augstu vērtēju tās tradīcijas, it īpaši mākslā. Esmu redzējis Rīgu dažādos gadalaikos visā tās krāšņumā. Ņemot vērā, ka Rīgā ir neskaitāmi daudz krāšņu muzeju, kurus bieži apmeklēju arī bērnībā, tad šādā vidē augot, tieksme pēc skaistā manā apziņā radās jau agri. Īpaši mīlēju apmeklēt Mākslas muzeju un Aizrobežu Mākslas muzeju, kur baudot mākslu, arī man radās vēlme radīt kaut ko līdzīgu.

Ar zīmēšanu aizrāvos skolā, kad staigājot pa pilsētu labprāt veidoju dažādas skices un etīdes. Pirmie zīmējumi, pateicoties mammai, man ir saglabājušies no 10 gadu vecuma. Studējot Maskavas V.G.Pļehanova Ekomomikas universitātē nevarēju iztikt bez zīmuļa un otas. Zīmēju savu kursa biedru portretus ar zīmuli, ogli un pasteli. Pēc dienesta Padomju Armijā arvien vairāk pievērsos mākslai. Sākumā gleznoju ar pasteli, pēc tam eļļu. Nopietni glezniecībai pievērsos pēc 1992. gada”.

Vladimirs Gusevs izstādēs piedalās kopš 90-tajiem gadiem, kad kopā ar māksliniekiem – A. Stepanjanu, V. Pavlovu, G. Zerņicki, N. Djominu, J Dobriņinu, A. Ņikitinu un citiem dibināja galeriju “RAUNAS17”, kur 10 gadu laikā ar lieliem panākumiem organizētas vairāk kā 30 tematiskas (zīmējums, portrets, klusā daba, balets u.c.) izstādes.

No 1996.-1997.gadam slavenā Londonas galerija “Roy Miles” vairākkārt aicinājusi Vladimiru Gusevu piedalīties Latvijas un Krievijas mākslinieku organizētajās izstādēs. 1997.gada pavasarī Galerijā Bruton Street 29 Londonā ar lieliem panākumiem noritēja mākslinieka personālizstāde.

Lielākā daļa Vladimira Guseva darbu atrodas privātkolekcijās Rīgā un Maskavā, daļa darbu ASV, Austrijā, Vācijā un Francijā.

Vladimira Guseva personālizstāde “Retrospekcija” no 7. augusta līdz 30. augustam skatāma Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu iela 29, Majoros, Jūrmalā. 

 


Diāna Josta,

Jūrmalas pilsētas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.:67761916, 26013121

 
blog comments powered by Disqus