Latvian Museum Directory

Jūrmala City Museum

Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

muzejs@jurmala.lv 

  • phone:  Tālr. 67761915, 67764746 Fax 67761912

Turpinām dzīvot... skaisti!

 

3. november – 29. november. 2015

3. novembrī plkst. 17 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) tiks atklāta Andra Sīmaņa, Unas Libertes, Ojāra Griķa foto izstāde “Turpinām dzīvot... skaisti!”

Neparasta fotoizstāde ceļo – sievietes uzvar krūts vēzi. “Turpinām dzīvot... skaisti! Tā sauc izstādi ar iedvesmojošiem fotostāstiem par sievietēm, kuras uzvarējušas krūts vēzi. Autori – Jūrmalas fotostudijas Aspazija fotogrāfi Andris Sīmanis ar 32 darbiem, projekta mākslinieciskais vadītājs Ojārs Griķis ar cienījamās dakteres Sarmītes Baltkājes fotogrāfiju. Projekta galvenās idejas autore un organizatores Una Liberte ar 4 darbiem. Arī pati Una gājusi cauri krūts vēža slimnieces emocijām. Viņa darbojusies gan arī kā fotogrāfe, gan modele.

Skaistas un pievilcīgas, brīvas, drošas, mirdzošas. Tādas ieraudzīsiet šīs desmit sievietes neparastajā fotoizstādē. Atļauties, uzdrīkstēties – arī tā var dēvēt izstādi, kas Latvijā skatāma pirmoreiz. Sievietes uzdrīkstējušās stāties fotokameras priekšā atkailinātas. Viņas ir veiksmīgi izārstējušās un pašas atzīst, ka dzīvo daudz pilnasinīgāk un pilnvērtīgāk. Viņu vidū ir gan augstskolas profesore, gan medmāsa un arhitekte, gan uzņēmēja un vijolniece un pat ārste onkoloģe. Izstādes mērķis ir uzmundrināt un iedrošināt sievietes laikus doties pie ārsta, veikt izmeklējumus un, ja nepieciešams, ārstēties.

Izstādi Jūrmalā atklāj jau otro reizi. Šoreiz Jūrmalas pilsētas muzejā. Pirms tam izstāde bija apskatāma SIVA izstāžu zālē Jaundubultos un oktobrī, krūts veselības veicināšanas mēneša ietvaros, Latvijas onkoloģijas centrā. Projektu līdzfinansē Jūrmalas pilsētas dome, morāli atbalsta krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība VITA.

Fotostudija "Aspazija" ir dibināta 2009. gadā. Pirmā izstāde notika Aspazijas mājā - 2009.gada vasarā. Ideja par studijas dibināšanu pieder jūrmalniekam Andrim Sīmanim, viņš ir arī studijas vadītājs. Fotostudija savā nosaukumā izmanto izcilās dzejnieces Aspazijas vārdu, kas motivē tiekties pēc augstas mākslinieciskās kvalitātes. Sešarpus gadu laikā fotostudija "Aspazija" ir sarīkojusi tuvu pie 40 izstādēm, www.fotoaspazija.lv


Andris Sīmanis,

 

 
blog comments powered by Disqus