Latvian Museum Directory

Latvian National Art Museum Exhibition Hall Arsenāls

  •  67357527
  • fax 67357520

Dāņu ģitārista Mikela Andersena solokoncerts „Elektrokardiogramma”

 

21. october. 2012

Svētdien, 21. oktobrī, plkst. 19.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) Jaunās mūzikas festivāla „Arēna” ietvaros notiks dāņu ģitārista Mikela Andersena solokoncerts „Elektrokardiogramma”.

Jaunās mūzikas festivāls „Arēna” ir laikmetīgās mūzikas notikums un forums, kas šogad norisināsies jau 11. reizi, piedāvājot žanriski daudzveidīgu mūzikas meistardarbu un jaunu skaņu mākslas darbu izlasi. Septiņos koncertos tiks svinēta gan Džona Keidža simtgade, gan meklēti renesanses un laikmetīgās mūzikas saskarsmes punkti Latvijas Radio kora programmā „Šekspīra sapnis” ar vairākiem pirmatskaņojumiem, gan dzirdami jauni elektroakustiskās mūzikas formas meklējumi.

Koncertā „Elektrokardiogramma” LNMM i.z. Arsenāls ar stilistiski dažādu muzikālo vēstījumu un virtuozu, temperamenta un poētisma piesātinātu spēli viesosies dāņu ģitārists Mikels Andersens (Mikkel Andersen). Programma ietvers ģitāras repertuārā plaši zināmas vērtības un pavisam jaunas partitūras.

Skandināviju vakara gaitā muzikāli pārstāvēs liriskā ekspresionista Aksela Borupa Jergensena darbs „Morceax”, skaņu ģeometrijas meistara Pera Nergorda „In the Mood of Spades” un Džeimsa Džoisa romāna „Finegana vāķēšana” iedvesmotais Hansa-Henrika Nordsrema opuss „Tingsomingenting”. Līdzās tiem kolorītā atšķirīgus Vidusjūras tēlus uzburs itālietes Adas Džentiles un spānietes Mersedesas Savalas koķeti sievišķīgie opusi. Latviskas skaņas programmā ienesīs Andra Dzenīša skaņdarbs „Narrow Paths and Dreamy Steps”. Klausītāju vērtējumam tiks nodoti arī divi pasaules pirmatskaņojumi, kas rakstīti tieši Mikelam Andersenam – Dānijā dzīvojošā kubieša Luisa Agirres „A Souls Journey” un Santas Bušs jaundarbs „Elektrokardiogramma”.

Aicināti visi interesenti! Biļetes uz festivāla koncertiem (LVL 5,00) var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs vai internetā www.bilesuparadize.lv.

Mikels Andersens dzimis Kopenhāgenā un ģitārspēli sācis apgūt deviņu gadu vecumā. Mācījies vairākās mūzikas skolās Dānijā un Karaliskās Mūzikas koledžā Londonā. Mūziķis uzstājies gan kā solists, gan arī dažādu ansambļu sastāvā ne tikai Dānijā un Skandināvijas valstīs, bet arī Vācijā, Austrijā, Baltijas valstīs, Krievijā, ASV un Kanādā. 2009. gadā iznāca Mikela Andersena pirmais soloalbums „El Llanta de la Guitarra”, ko Dānijas Nacionālais radio atzina par nedēļas labāko albumu. Šobrīd mūziķis aktīvi koncertē un strādā par pedagogu.

Mūzikas kritiķe Monika Papazu (Monica Papazu) mākslinieka spēles stilu raksturojusi kā virtuozitātes, muzikalitātes un intimitātes piesātinātu: „Koncerts bija īsta muzikāla epifānija. Ne tik bieži var dzirdēt, ka mūzika tiek atskaņota ar tādu koncentrēšanos un dziļumu. Mikels Andersens radīja ideālu pasauli, pilnībā tajā iekļaujoties un katrai skaņai piešķirot dzīvību un nozīmi. Viņš aizskāra visas sirds stīgas, sākot ar dziļām pārdomām un klusu novērošanu, līdz maigai, nostaļģiskai un kaislīgai mīlestībai.”

 

PROGRAMMĀ:

Hanss-Henriks Nordstrems (Hans-Henrik Nordstrøm). Tingsomingenting. 2003

Ada Džentile (Ada Gentile). Perchitarrasola. 2009

Mersedesa Savala (Mercedes Zavala). Dos Haikus y un Rock. 2009

Aksels Borups Jergensens (Axel Borup Jørgensen). Morceax. 1974

Santa Bušs. Elektrokardiogramma. 2012

Pers Nergords (Per Nørgaard). In the Mood of Spades. 1985

Andris Dzenītis. Narrow Paths and Dreamy Steps. 2003

Luiss Agirre (Louis Aguirre). A Souls Journey. 2012

 

 

Attēlā: Dāņu ģitārists Mikels Andersens. Publicitātes foto

 

 

Preses materiālu sagatavoja:          Nataļja Sujunšalijeva

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja

Reklāmas un informācijas darba kuratore

T: (+371) 67 357527

F: (+371) 67 357520

E: pr.service@lnmm.lv

I:  www.lnmm.lv

Twitter: www.twitter.com/lnmm_muzejs

 
blog comments powered by Disqus