Latvian Museum Directory

Latvian National Art Museum Exhibition Hall Arsenāls

  •  67357527
  • fax 67357520

Maize. Identitāte? Jauno mākslas zinātnieku projekts

 

26. january – 19. february. 2012

LNMM izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (2. stāvā, Torņa ielā 1, Vecrīgā) apskatāma izstāde „Maize. Identitāte?”, kas tapusi kā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas sadarbības projekts. 

Jau desmito gadu Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas 4. kursa studenti mācību procesa ietvaros veido izstādi atbilstoši izvēlētajai tēmai un interesējošajai problemātikai, izmantojot darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kā arī pieaicinot laikmetīgās mākslas pārstāvjus. Šogad projekta konceptuālo kodolu veido pārdomas par maizi un identitāti, kas atspoguļojas 20. un 21. gadsimta mākslinieku darbos.

Kāda ir maizes loma cilvēka ikdienā? Kāda ir tās loma mākslā? Jautājumi, kas rodas, ir gan dziļi personiski, gan sabiedriski nozīmīgi – tie ir saistīti ar piederības sajūtu, identitāti, tradīcijām. Identitāte pēdējā laikā kļuvusi par īpaši aktuālu un plaši iztirzātu tematu, savukārt maize jau izsenis sastopama dažādu tautu kultūrās kā nozīmīgs simbols.

Izstādē „Maize. Identitāte?” eksponēti Edvarda Grūbes, Līvijas Endzelīnas, Borisa Bērziņa, Gustava Šķiltera, mākslinieku grupas „Ma1z3”, Jāņa Dukāta darbi. Izstādes mākslinieks – scenogrāfs Reinis Dudzilo.

Projekta norises laikā muzejā notiks diskusija, kurā aicināti piedalīties iesaistītie mākslinieki, identitātes pētnieki un mākslas zinātnieki. Izstādes un sarunas ietvaros latviešu vizuālās mākslas kontekstā tiks izvirzīti ar maizi kā simbolu un identitātes, īpaši latviskās identitātes, konstruēšanu saistītie jautājumi.

Teksts: LMA MZ 4. kursa studenti

 

IZSTĀDES KOORDINATORE:

Diāna Barčevska,

LNMM izstāžu kuratore, i.z. Arsenāls Radošās darbnīcas vadītāja

T: (+371) 67 357527,

E: Diana.Barcevska@lnmm.lv

 

BIĻEŠU CENAS: *

Pieaugušie: LVL 1,00

Skolēni, studenti, pensionāri: LVL 0,50

* Pērkot biļeti uz izstādi lielajās zālēs, ieejas biļete uz izstādi Radošajā darbnīcā nav jāiegādājas.

 

Preses materiālu sagatavoja:

Nataļja Sujunšalijeva

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja

Reklāmas un informācijas darba kuratore

T: (+371) 67 357527

F: (+371) 67 357520

E: pr.service@lnmm.lv

I: www.lnmm.lv

Twitter: www.twitter.com/lnmm_muzejs

 

 

 
blog comments powered by Disqus