Latvian Museum Directory

Latvian National Art Museum Exhibition Hall Arsenāls

  •  67357527
  • fax 67357520

Mobilā darbnīca: Lielviela eglē

 

6. december – 21. december. 2012

No 6. līdz 21. decembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) mākslinieka Miķeļa Fišera personālizstādē „Lielviela” norisināsies „Mobilā darbnīca: Lielviela eglē”. Aicinām nodoties pirmssvētku radošai aktivitātei, sagatavojot Ziemassvētku rotājumos telpai un svētku eglei, reizē iepazīstot autora darbus un tajos attēloto sapņu un vīziju pasauli. 

Miķeļa Fišera darbu izstāde skatītājam piedāvā ceļojumu pa dažādām alternatīvajām realitātēm, kurās sastopamas mītiskas un sirreālas būtnes. Gleznās un objektos risinātās tēmas ataino mākslinieka pastāvīgo interesi par nezināmo un pārdabisko – NLO, sazvērestības teorijām, mistiskām pasaules spēka vietām, ezotēriem procesiem un cilvēka noslieci tiem ticēt.

„Mobilās darbnīcas” gaitā individuāli interpretējot (zīmējot, veidojot, līmējot) Miķeļa Fišera izmantotos reālus un izdomātus tēlus – briedi, čūskas, Riekstkodi, eņģeļus, kosmonautus un citu planētu iemītniekus –, radīsim oriģinālu ziemas svinību dekorējumu. Darbu realizācijai izmantosim guašas krāsas vai pasteļa krītiņus un kartonu. Tiem, kuri paņems līdzi savus izejmateriālus (stikla traukus, burkas), būs iespēja veidot sveču ietvarus izstādes un svētku tematikā.

„Mobilā darbnīca” ir LNMM izstāžu zāles Arsenāls piedāvājums un aicinājums dažādu vecumu interesentu grupām – draugiem, ģimenei, skolas biedriem, interešu klubiem – pavadīt brīvo laiku, atzīmēt dzimšanas dienu vai citu nozīmīgu notikumu muzejā radošā, atraisītā gaisotnē, vienlaicīgi apgūstot un izzinot mākslas praksi.

Darbnīca ir lieliska iespēja aktuālās izstādes atmosfērā iegūt vai papildināt prasmes atšķirīgu mākslas veidu un tehniku pielietojumā, pašiem izmēģināt konkrētu mākslinieku darbības paņēmienus un, galvenais, darbojoties grupā izbaudīt kopīgo mākslas darba radīšanas prieku. Darbnīca var būt arī kā komandas saliedēšanas (team building) iespēja jebkuram darba kolektīvam. Dalībnieku skaits grupā: 5–15 cilvēki.

„Mobilo darbnīcu” vada mākslinieki un izglītības programmu kuratori Arsenāla izstāžu zāles telpās. Muzeja vestibilā iespējams nobaudīt līdzpaņemtās sviestmaizes un tēju.

Grupas lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 357527 vai rakstot uz e-pastu Laura.Dravniece@lnmm.lv. Līdzi ņemamie materiāli: guašas krāsas vai pasteļa krītiņi, otas, zīmulis, dzēšgumija, šķēres, diegs, līme. Darbnīcas cena: LVL 2,00 no personas.

Piesakieties un nāciet baudīt un radīt mākslu muzejā!

Teksts: Laura Dravniece

 

Attēlā: Miķelis Fišers. Dekompresija. No cikla „El cosmos no perdona las faltas”. 2009. Audekls, eļļa. Privātkolekcija. Publicitātes foto

 
blog comments powered by Disqus