Latvian Museum Directory

Latvian National Museum of Art

Kr.Valdemāra 10a, Riga LV 1010

  • phone:  +371 67324461

Latvian National Museum of Art

The Latvian National Museum of Art is the largest depository of professional art in Latvia. Museum regularly holds art exhibitions and scientific conferences, diverse art and cultural events, takes part in international projects, as well as compiling and editsing museum publications.
Alongside the permanent and temporary exhibitions, the Latvian National Museum of Art is known for its educational projects. Visitors are offered specialist-guided tours and educational programs.
Today Latvian National Museum of Art contains main building in Krišjāņa Valdemāra Street, Arsenāls Exhibition Hall, the Museum of Romans Suta and Aleksandra Beļcova and since January 1, 2010 also the Museum of Decorative Arts and Design and the Museum of Foreign Art.
The objective of the activities of the Latvian National Museum of Art is educating society and stimulating its interest in the historical and artistic manifestations of Latvian and global visual art, decorative art and design, placing an emphasis on the national school of art and its place within the context of world cultural history and contemporary processes.
 

Kopš 2016. gada 4. maija Latvijas Nacionālais mākslas muzejs pēc 3 gadus ilgušas restaurācijas un rekonstrukcijas ir atvērts apmeklētājiem.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunotās ēkas atklāšana 2016. gada 4. maijā bija vērienīgs valsts mēroga notikums. Rekonstrukcija, kuras laikā muzeja ēka tika restaurēta, pārbūvēta un paplašināta, ir radījusi jaunas publiskās telpas, atjaunojusi muzeja vēsturiskās arhitektūras vērtības, kā arī nodrošinājusi pieejamību plašākai sabiedrības auditorijai.

2016. gadā, esot atvērtam tikai 9 mēnešus, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir kļuvis par apmeklētāko muzeju Latvijā. Muzeja apmeklējums sasniedzis vairāk nekā ceturtdaļmiljonu - 262 321, krietni pārsniedzot iepriekš plānoto - 100 000. Aptuveni 30 % muzeja apmeklētāju ir tūristi. Pēdējā gada laikā īpaši audzis ir ģimeņu, kā arī skolēnu apmeklējums.

Neilgi pēc atklāšanas 2016. gada maijā, atjaunotajam Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam (autori: "Processoffice" UAB, Andrius Skiezgelas Architecture, SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa) tika piešķirta Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva. "Paplašinātā senā ēka ir padarīta mūsdienīga, atdzīvinot tās sen aizmirstos elementus un vienlaikus saglabājot tās vēsturisko kodolu. Bēniņu un tehniskā pagraba telpu izmantošana ir ne vien funkcionāla un pragmatiska, bet arī simboliska, akcentējot kultūras nepārtrauktību, kas muzejam ir īpaši svarīgi. Arhitektoniskais materiālu lietojums ir ļoti pārdomāts un pieskaņots ēkai - tas netiešā, niansētā veidā sasaucas ne vien ar esošo estētiku, bet arī ar Ziemeļeiropas tradīcijām stikla, koka un akmens izmantošanā, ar visu tajos ietverto vēsturi un atmiņām," tā starptautiskā žūrija pamatoja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izvirzīšanu augstākajam apbalvojumam.

2017. gada 23. februārī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunotās ēkas atklāšana kļuva par laureātu Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio Gada balvas “Kilograms kultūras 2016” kategorijā “Gada notikums”.

Kopš 2016. gada 4. maija Latvijas Nacionālais mākslas muzejs apmeklētājiem ir atvērts 6 dienas nedēļā – otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:00, piektdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 20:00, sestdienās un svētdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 17:00. Katra mēneša pēdējā svētdienā muzeja pastāvīgo ekspozīciju apmeklējums ir bez maksas. Pirmdienās muzejs ir slēgts.

Apmeklētāji ir aicināti iepazīt muzeja jauno pastāvīgo ekspozīciju “Latvijas māksla. 19. - 20. gadsimts” (vēsturiskās ēkas 2. un 3. stāvā), kā arī aktuālās izstādes

Ieejas biļešu cenas:  http://lnmm.lv/lv/lnmm/cenas
Vairāk informācijas www.lnmm.lv
Adrese:

Kr.Valdemāra 10a, Riga LV 1010

Kontakti:
  • phone:  +371 67324461
http://www.lnmm.lv
Contacts
Director Māra Lāce
(+371) 67 325051, faks. (+371) 67 357408, Mara.Lace@lnmm.lv
 
Deputy Director of Collection Services Ruta Lapiņa
(+371) 67 322524, Ruta.Lapina@lnmm.lv
 
Director's Assistant Iveta Derkusova
(+371) 67 325021, Iveta.Derkusova@lnmm.lv
 
Head of the Latvian Visual Arts Department Ginta Gerharde-Upeniece
(+371) 67 325021, Ginta.Gerharde@lnmm.lv
 
Head of the Latvian Decorative Arts and Design Department Alīda Krēsliņa
(+371) 67 830900, faks. (+371) 67 830916, Alida.Kreslina@lnmm.lv
 
Head of the Foreign Art Department Daiga Upeniece
(+371) 67 228776, faks. (+371) 67 223434, Daiga.Upeniece@lnmm.lv
 
Head of the Administration and Services Department Bruno Millers
(+371) 67 325020, Bruno.Millers@lnmm.lv
 
Head of the Communication Department Ineta Zelča Sīmansone
(+371) 67 324461, Ineta.Zelca@lnmm.lv
 
Curator of Press, Information and Publicity Nataļja Sujunšalijeva
 
Head of the Restoration Department Velga Opule
(+371) 67 357407, Velga.Opule@lnmm.lv
 
Head of Personnel Silvija Krieviņa
(+371) 67 357400, Silvija.Krievina@lnmm.lv
 
Head of the Accounting and Finance Department Arta Taumane
(+371) 67 357401, arta.taumane@lnmm.lv
  
IT System Administrator Jeļena Žuka
(+371) 67 357526, Jelena.Zuka@lnmm.lv
 
Head of the Library Alla Sidorina
(+371) 67 357409, Alla.Sidorina@lnmm.lv
 
Head of Scientific Documentation Centre Vineta Beržinska
(+371) 67 357530, Vineta.Berzinska@lnmm.lv
 
Secretary Lelde Gūtmane
(+371) 67 325051, Lelde.Gutmane@lnmm.lv
 
More information www.lnmm.lv