Latvian Museum Directory

Liepāja Under Occupation Regimes

K. Ukstiņa ielā 7/9, Liepājā, LV-3401

  •  63420274
  •   27048864

Liepājas muzejā griež laika ratu

 

27. december. 2011 – 6. january. 2012

Ikvienam skolēnu ziemas brīvlaikā no 27. decembra līdz 6. janvārim katru darba dienu plkst. 15.00 ir iespēja viesoties Liepājas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 un piedalīties izglītojoši izklaidējošā programmā „Tā, lūk, griežas laika rats, atkal klāt ir Jaunais gads!”.

Muzejs aicina paceļot vēsturē un atcerēties laiku, kad Jauno gadu sagaidīja ar lielām svinībām, rotaļu atrakcijām, dāvanām, Salaveci un karnevālu.

Muzeja speciālisti aicina ļauties stundu ilgam piedzīvojumam un atcerēties vai atklāt Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas vairākus desmitus gadu tālā pagātnē. Par padomju laiku gadumijas svinēšanas tradīcijām stāsta tā laika vēstures liecības – eglīšu rotājumi, apsveikuma kartītes, skaņu plates un ģimenes fotogrāfijas.

Pie grezni uzpostas egles, kas rotāta ar salatēviem, sniegbaltītēm, kosmonautiem, dzīvniekiem un pat dārzeņiem atklāsiet, kā Jaunā gadu centrālo rotu ietekmējuši politiskie un ekonomiskie procesi Padomju Savienībā.

Pasākumā iepazīsimies ar Liepājas muzeja apsveikuma atklātnīšu kolekciju. Senākā no izstādē redzamajām kartiņām iespiesta 1958. gadā, bet jaunākā – 1991. gadā. Kartītes attēloti eglīšu rotājumi, ziemas ainavas, Sala tētis un Sniegbaltīte, priecīgi bērni – tās visas ir pierastas ainas, taču gadās arī pa kādam pārsteigumam. Kartiņās populāri ir dažādi pasaku tēli: Buratino, Sprīdītis, Vasilisa daiļā u.c. Arī multiplikāciju filmu varoņiem atradusies vieta Jaunā gada apsveikumos.

Ikviens viesis tiks aicināts likt lietā savu radošumu un čaklumu, lai pašrocīgi pagatavotu padomju laikam raksturīgu egles rotājumu. Savukārt izklaidējošajā nodarbības daļā muzeja viesi varēs baudīt patafona aizsmakušās balss skanējumu un noskatīties multiplikācijas filmas.

Maksa par nodarbību – 0.50 Ls no katra dalībnieka.

Pieteikties nodarbībai, piezvanot uz tālruņa numuriem 29605223 vai 63420274.

 

Informāciju sagatavoja:

Astra Dzērve

Liepājas muzeja muzejpedagoģe

 

 

 
blog comments powered by Disqus