Latvian Museum Directory

Madona Regional History and Art Museum

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481

Madonā Silvas Linartes izstāde

 

20. july – 8. september. 2013

No 20.jūlija līdz 8.septembrim muzeja izstāžu zālēs būs apskatāma Silvas Linartes izstāde. Jāatzīst, ka šī nav pirmā reize, kad Madonas muzejā ir izstādītas mākslinieces gleznas. Muzeja vecajās telpās, Valdemāra bulvārī 18, 1979.gadā bija apskatāma gleznotājas personālizstāde. Kopš iepriekšējās izstādes ir pagājuši jau vairāk kā 30 gadi un lielākajai daļai skatītāju šī būs pirmā iepazīšanās ar S.Linartes mākslu.


Māksliniece ir dzimusi 1939.gada 26.februārī Daugavpils rajona Līksnas pagastā skolotāju ģimenē, kas ir tiešā radniecībā ar ievērojamajiem Latgales pirmās atmodas darbiniekiem, brāļiem Skrindā, garīdzniekiem un literātiem. Bērnība un skolas gadi pavadīti izsūtījumā Sibīrijā. Atgriežoties Latvijā, Silva uzsāk mācības Rīgas Lietišķajā mākslas vidusskolas interjera nodaļā, pēc tam studē Latvijas Mākslas akadēmijā pedagoģijas nodaļā.


Strādājusi par pasniedzēju Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolā, Baltijas Krievu institūtā un Daugavpils Mākslas vidusskolas „Saules skolā”. No 1992.gada līdz 2001.gadam bija Daugavpils pilsētas galvenā māksliniece. Šobrīd gleznotāja dzīvo dzimtas mājās Daugavpils rajona Kalupes pagastā.


„Mēs parasti nenovērtējam sevi. Jo mēs visi varam vairāk nekā domājam.” ir pārliecināta Silva „Man patīk, kā teikusi Džemma Skulme – par kādu iedvesmu ir runa, tas ir darbs, kas jāstrādā.”
Aicinām apmeklēt izstādes atklāšanu un tikties ar mākslinieci sestdien, 20.jūlijā 12.00.

 

Monta Cimdiņa,

mākslas izstāžu organizatore

 

 
blog comments powered by Disqus