Latvian Museum Directory

Mentzendorf House. 17-18th Century Riga Dwelling House

Grecinieku Street 18, Riga, LV 1050

  •  67212951

Anetes Vasiļjevas – Aišpures izstāde "Sirsniņa"

 

21. may – 26. june. 2016

Mencendorfa namā no 21. maija līdz 26. jūnijam skatāma Anetes Vasiļjevas – Aišpures izstāde "Sirsniņa" .

Izstāde “Sirsniņa” ir par mīlestību. Visaptverošo mīlestību uz dzīvi, cilvēkiem, pilsētu, suņiem, lellēm, puķēm. Mīlestība uz to visu tiek atainota gleznās, kas atspoguļo arī mīlestību uz pašu mākslu.

Katrā gleznā ir atrodama sirsniņa, tikai vajag to saskatīt. Tā ir ieraugāma gan reālā, gan sirreālā vidē. Abas šīs vides apvienojot, statiskais un nedzīvais tiek iekustināts ritmā un tam tiek iedota dzīvība. Gleznas parāda, ka arī tumsā ir dzīvība. Tajā kā sirds kardiogramma, caur gaismas zibšņiem, pulsē pilsētas dzīve .Un izrādās, ka pilsētā tādas pilnīgas tumsas nemaz nav. To lauž spēcīga, spoža gaisma - ar savu kustību un ātrumu.

Mākslinieces radītā fenomenoloģiskās dinamikas stila jautrie un virtuozie fona triepieni uzsver, visuresošo dzīvību. Pat tajās sfērās, kur tā šķietami nav redzama. Gleznu tēli var būt statiskās pozās, bet tiem visapkārt virmo dzīvība.Tā ir nebeidzamā Visuma dzīvība ar savu pulsu, kam tiek pieskaņots arī cilvēka sirds ritms. Tas ko mēs redzam ir gaismas fotoni un mūsu smadzeņu interpretācija-sinerģija, kura fiksēta dotajā laikā.

Otra mākslinieces aizraušanās ir lelles. Lelles tiek veidotas kā trīsdimensiju objekti-šūtas no auduma ar diegiem un apģērbtas moderno tehnoloģiju drēbēs. Tās kopumā raksturo mūsdienu pilsētas cilvēku, kura dzīve katru dienu ir pilna ar notikumiem un pat brīnumiem. Anetes lelles atgādina karnevāla tēlus, tās ir moderni uzpucētas un ar simboliskiem kroņiem galvās. Tādus Anete redz cilvēkus savā pilsētā un lellēm tiek piešķirti to veidoli.

Mākslinieces darbos iedvesma no apkārtējās vides ir savijusies ar dziļākajām iekšējām sajūtām. Un tā tikuši radīti mākslas darbi, kas ar sirds mīlestību uz visu apkārt pastāvošo sludina paša Liktens mīlēšanu.

 

Mencendorfa nams,

Grēcinieku iela 18, Rīga

Tālr. +371 67222636; +371 67212951

www.mencendorfanams.com

info@mencendorfanams.com
 

 
blog comments powered by Disqus