Latvian Museum Directory

Mentzendorf House. 17-18th Century Riga Dwelling House

Grecinieku Street 18, Riga, LV 1050

  •  67212951

Atklās mākslas projektu “Laika mirāžas”

 

8. march – 3. april. 2016

 8. martā plkst. 18 Mencendorfa namā atklās mākslas projektu “Laika mirāžas” – Aleksandras Čudnovskas fotogleznas un Tamāras Čudnovskas autorlelles, un aksesuāri no viņas privātkolekcijas.

Izstādē Rīgā eksponētas Aleksandras Čudnovskas fotogleznas un Tamāras Čudnovskas autorlelles, un aksesuāri no viņas privātkolekcijas.

Projekta ideja – dažādu mākslas veidu – fotogrāfijas, glezniecības, grafikas, teātra un autorleļļu apvienošana.

Aleksandra saviem fotomodeļiem, parastiem mūsu tehnoloģiskās pasaules dinamiskiem cilvēkiem, liek iejusties iepriekšējos gadsimtos, veicot ceļojumu laikā. Mēs redzam, kā izmainās mūsu laikabiedri, kā tikai dažas detaļas – parūka, mežģīnes un senlaicīgi aksesuāri – maina cilvēku un viņa uzvedību.

Notiek brīnums – izzūd robeža starp pagātni un tagadni. Autors ar fotokameru fiksē kādu īsu teatrālas darbības mirkli, bet uz audekla saglabājas tēls, glezna, mirāža, kas acumirkli bijis reāls.

Tamāras Čudnovskas eksponētās lelles rāda ceļojumu no pagātnes uz tagadni, kur ar mūsdienu materiālu palīdzību radīti citu laikmetu tēli. Tā ir leļļu meistares vēlme parādīt tās sajūtas un emocijas, ko izsauc slavenu mākslinieku darbi.

Mākslinieces mērķis nav kopēt gleznas. Viņai leļļu veidošana pēc gleznām un grafikām ir radniecīga teātra režisora darbam, kur cita autora darbs tiek piepildīts ar savu saturu.

Izstāde būs skatāma no 9. marta līdz 3. aprīlim.


Mencendorfa nams

 

 
blog comments powered by Disqus