Latvian Museum Directory

Mentzendorf House. 17-18th Century Riga Dwelling House

Grecinieku Street 18, Riga, LV 1050

  •  67212951

Tulpe dārzā, mākslā un dizainā

 

29. april – 31. may. 2016

No  29. aprīļa līdz 31. maijam  Mencendorfa namā skatāma izstāde"Tulpe dārzā, mākslā un dizainā", kas starptautiskas un vietējas sadarbības projekts.

Maigais, trauslais pavasara zieds jau gadsimtiem ilgi priecē cilvēkus dažādās pasaules valstīs, bet kopš 17. gadsimta tas kļuvis par īpašu simbolu Nīderlandē. Atzīmējot un godinot Mencendorfa nama auglīgo sadarbību ar Nīderlandes muzejiem un Rīgas Jūgendstila centru, kā arī, ar citiem muzejiem, galerijām, māksliniekiem un fotogrāfiem, Vecrīgā uz laiku izveidots īpašs “Tulpju dārzs”, kurā iespējams aplūkot dažādu laiku dizaina priekšmetus (traukus, mēbeles, apģērbu u.c.), kuros svarīga nozīme ir tulpes formai vai tulpes ziedam kā rotājošam elementam un simbolam, baudīt mākslas darbus (tekstilu, foto, gleznas, stikla mākslu u.c.), kuru autorus iedvesmojis tulpju skaistums un neparastums. Protams, arī priecāties par dzīvu ziedu skaistumu, kas īpaši akcentēts tulpju kolekcionāra Jāņa Salena ziedu parādē, kuru Mencendorfa namā atklās 20. maijā.

Paralēli šai izstādei atvērta “Jūgendstila tulpju” ekspozīcija Rīgas Jūgendstila centrā, tādējādi vēl paplašinot tēmas robežas.

5. maijā plkst. 10.00 Mencendorfa namā – tulpju tēmai veltīta konference, bet jūnijā tēmu turpina Maskavas fotogrāfu Aleksandra Semuhina un Jevgēnija Jefremova personālizstāde.

Projektā piedalās Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejs, Cēsu Pilsētas bibliotēka, Fēndamas Fēnkoloniālais muzejs Nīderlandē, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mencendorfa nams, Rīgas Jūgendstila centrs; Rīgas Porcelāna muzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs; Rundāles Pils muzejs, Talsu novada muzejs

Organizācijas: Aizkaru salons “Meka”, interjera salons “Siena”, Latvijas Dārzkopības un biškopības biedrība, Latvijas skolas un mākslas studijas, Latvijas Stikla mākslas un studiju centrs, Latvijas Tekstilmozaīkas biedrība, Līvānu Tūrisma un mākslas centrs, mākslas galerijas “Art Embassy” un “Jēkabs”, SIA “Inga Art”, SIA “Kempfeldeko”

Fotogrāfi: Aleksandrs Semuhins un Jevgēnijs Jefremovs (Krievija), Sandra Eglīte (Zviedrija), Ēriks Bāris (Latvija) Mākslinieki: Gunārs Platpīrs, Inese Lieckalniņa, Līvija Pavlovska, Aina Muze, Inese Brants u.c.


Mencendorfa nams,

Grēcinieku iela 18, Rīga

Tālr. +371 67222636; +371 67212951

 
blog comments powered by Disqus