Latvian Museum Directory

Mentzendorf House. 17-18th Century Riga Dwelling House

Grecinieku Street 18, Riga, LV 1050

  •  67212951

Tulpe. Krāsas, līnijas, formas alegorija

 

3. june – 10. july. 2016

Šī izstāde ir daļa no jaunā divu mākslinieku ilgtermiņa projekta, kurā piedalās Mākslinieku Savienības un Dizaineru Savienības biedrs, izcils kompozīcijas meistars Jevgeņijs Jefremovs, un Aleksandrs Semuhins, kuram visa dzīve bijusi saistīta ar žurnālistiku, reklāmu un fotogrāfiju.

Saskaņā ar programmu World Wide Fund for Nature International projekts ietver divus virzienus – izstādes un izdevējdarbību. Galvenais objekts ir augi un ziedi – visvairāk neaizsargāti un efemeri dabas radījumi. Mākslinieka ieraudzīti caur objektīvu, tie ne tikai sajūsmina ar savu skaistumu un neparasto skatījumu, bet arī liek aizdomāties par Esības likumiem, kur cilvēks ir tikai tā daļa.

Autori uzskata, ka bez objektīva nekad nav iespējams ieraudzīt slēpto zieda dzīves krāšņumu un, cik dīvaini, satriecošu tās novecošanās skaistumu. Kā ūdens piliens atstaro gaismu, objektīvs atklāj sakrālo pasaules harmonijas un skaistuma noslēpumu. Fotogrāfijas māksla, tehnika un materiāli ļāvuši māksliniekiem ietiekties telpas un priekšmeta atveidē, radot efektus ar vienu mērķi – apzināt ideju, tēlu, kas iekļauti ziedā.

 

 

 
blog comments powered by Disqus