Latvian Museum Directory

Tilža Local History Museum

Raiņa iela 15, Tilža, Balvi, LV 4572

  •  64556280

Andras Otto-Hvoinskas gleznu izstāde "Es un mēs"

 

22. january – 24. february. 2019

No 22. janvāra līdz 24. februārim Talsu novada muzeja Izstāžu zālē skatāma savdabīgās latviešu gleznotājas un grāmatu ilustratores Andras Otto-Hvoinskas gleznu izstāde “Es un Mēs”. Tikšanās ar mākslinieci notiks 26. janvārī plkst. 14:00. 

Iespējams, viņa visvairāk zināma tieši kā bērnu grāmatu ilustratore – varētu pat teikt, ka katrs mūsdienu bērns izaudzis ar izdevniecības “Liels un mazs” BIKIBUKIEM. Taču  arī glezniecībā  Andra Otto-Hvoinska ir atradusi savu “nišu”  un savu mākslas valodu: izjusti un smalki portreti,  sadzīves žanra ainas jūrmalā, dabā, ainavā: šur tur pamanāms Andras pašas zīmīgais profils, viņas ģimene un sajūtas ap to: jauna sieviete, vīrietis,  jūra, augļi, zivis – tas nāk pretī  skatītājam ļoti uzrunājoši un raisa pārdzīvojumu – cerību par idilles vai harmonijas esamību mums atvēlētajā laikā uz šīs taču skaistās zemes.  Neskatoties uz visai skopajiem izteiksmes līdzekļiem – plāno pigmenta klājumu un ierobežoto krāsu paleti, ir sasniegta liela meistarība ar klusinātu un skaidru valodu, mākslas zinātnieces Ingrīdas Burānes vārdiem runājot…

Andras Otto-Hvoinskas mākslas izglītība ir Latvijas māksliniekiem  tradicionālā –  J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļa, pabeigta smalko Latvijas glezniecības meistaru Viļa Ozola un Imanta Vecozola meistardarbnīca. Izstādēs māksliniece piedalās kopš 1994. gada , ir notikušas sešas personālizstādes. Par sevi Andra Otto-Hvoinska stāsta: “Jau sen, sen cilvēks man šķiet pats interesantākais un emocionālākais gleznu saturs. Mana glezniecība ir klasiska. Eļļas tehnika ar visām tās plašajām iespējām – absolūtais baudījums. Abstrakcionisms, bezpriekšmetiskā māksla – tā man nešķiet saistoša. Liekot krāsu pret krāsu, līniju pret laukumu, gaismu pret ēnu, vienmēr to daru, konkretizējot tēlojamo. Mazliet gleznoju klusās dabas, nereti ainavas, tomēr figurālā glezniecība fascinē visvairāk. Īpaši mani saista cilvēka portrets, es un mēs…”

Guna Millersone

Talsu novada  muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

 
blog comments powered by Disqus