Latvian Museum Directory

Latvian Sport Museum

Alksnāja iela 9, Rīga LV-1050

  • phone:   +371 67225127, +371 26332739

Latvijas Sporta muzejs pirmo reizi pievēršas paralimpiskā sporta attainošanai

 

25. february – 30. june. 2016

Latvijas Sporta muzejs pirmo reizi pievēršas paralimpiskā sporta attainošanai, atklājot izstādi „Optimists. Paralimpiskais čempions – Aigars Apinis”.

Izstādē būs aplūkojamas Aigara Apiņa paralimpiskajās sacensībās izcīnītās medaļas, sporta balvas un kausi, starta numuri un diplomi, treniņu un sacensību aprīkojums. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar sportista karjeru, startiem un panākumiem Paralimpiskajās spēlēs, kā arī Eiropas un Pasaules čempionātos paralimpiešiem. Tāpat būs skatāmi arī video materiāli par Aigaru Apini.

Aigars Apinis (dz. 1973) ir titulētākais Latvijas paralimpietis. Latvijas invalīdu sporta celmlauzis. Latvijas Paralimpiskās komitejas viceprezidents un Latvijas Invalīdu sporta federācijas prezidents. Piedalījies 4 Paralimpiskajās spēlēs (Sidneja, 2000; Atēnas, 2004; Pekina, 2008; Londona, 2012), startējot diska mešanas un lodes grūšanas disciplīnās un izcīnot 3 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas. Viņa kontā arī neskaitāmas Pasaules un Eiropas čempionātu medaļas.

Aigars panākumus guvis, pateicoties paša gribasspēkam, neatlaidīgajam raksturam, optimismam un vēlmei pierādīt, ka dzīve jaunā kvalitātē – sēžot ratiņkrēslā – arī var būt pilnvērtīga, interesanta un skaista.

Latvijas Sporta muzeja misija ir Sporta kultūras mantojuma apgūšana, jaunu zināšanu radīšana un izplatīšana par Latvijas sportu no organizētā sporta pirmsākumiem līdz mūsdienu modernā sporta daudzveidībai – nolūkā izglītot sabiedrību, īpaši jaunatni, stiprināt nacionālo pašapziņu un identitāti, iedvesmot indivīdu un radīt vēlmi iesaistīties sporta aktivitātēs, sekmējot veselas, radošas, brīvas, atbildīgas sabiedrības veidošanos. 


Latvijas Sporta muzejs,

www.sportamuzejs.lv

Alksnāja iela 9, Rīga,

Tālr.: 67225127

 
blog comments powered by Disqus