Events

Izvērtēs Latvijas Okupācijas muzejam radušos zaudējumus

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) tuvākajā laikā izvērtēs šodienas ugunsgrēka radītos zaudējumus un nepieciešamo Okupācijas muzeja ēkas remontu.

15. aprīlī Okupācijas muzeja ēkā, Latviešu strēlnieku laukumā, izcēlās ugunsgrēks. Patlaban ugunsgrēka iemesli ir neskaidri. Spriežot pēc sākotnējās notikuma vietas apskates, ugunsgrēks varētu būt izcēlies elektroinstalācijas bojājumu dēļ, taču precīzus ugunsgrēka izcelšanās iemeslus izmeklēšanā noskaidros Valsts policija.

Informāciju par dūmiem, kas nāk no Okupācijas muzeja ēkas, VUGD saņēma plkst.11.30. Plkst.12.25 ugunsgrēks tika lokalizēts. Dega ēkas jumts un ārsienas daļa 15-20 kvadrātmetru platībā.

Pēc ugunsdzēsēju rīcībā esošās informācijas, ēkā netika veikti nekādi būvniecības darbi, tajā nebija arī nekādu būtisku materiālo vērtību. Ugunsgrēka rezultātā ēkas konstrukciju stabilitāte nav apdraudēta.

Saistībā ar ugunsgrēku Okupācijas muzejā ir sākts kriminālprocess. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 18.nodaļas - par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu. Tāpat noteiktas ekspertīzes, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslus.

Okupācijas muzeja ēku VNĪ ir apdrošinājuši par 1,2 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Ēka ir apdrošināta apdrošināšanas sabiedrībā "Ergo".LMB