Events

Krāslavā atvērta ekspozīcija "Pi vīna golda"

Latgali par savām mājām jau daudzus gadu simtus sauc vairāku tautību cilvēki. Mūsu pilsētas ģerboņa pieci airi simbolizē toreiz Krāslavā dzīvojošās tautības: latviešus, poļus, ebrejus, krievus un baltkrievus. Gadu gadiem dzīvojot blakus, sanākot kopā pie viena galda svētkos un ikdienā, dažādu nacionalitāšu pārstāvji dalījās ar savas tradicionālās virtuves īpatnībām.
Krāslavas novada dzīvojošo tautu folklora,  gadsimtu gaitā no paaudzes paaudzē nodotās ēdienu receptes, ar mīlestību un sirds siltumu saimnieču gatavotie ēdieni paver skatu uz Latgali kā uz multikulturālu novadu, kuru raksturo atvērta sabiedrība un kura savā virtuvē ir iekļāvusi dažādas tautību ēdienu garšas. Latgalē dzīvojošo tautību virtuve ir veidojusies tradicionālajām receptēm sastopoties ar vietējām latgaliešu kulinārajām paražām, kas tikušas radoši pārveidotas. Caur ēšanas kultūru  ikviens spēj izbaudīt Latgales viesmīlību, kura saliedē dažādas tradīcijas, izgaršot ēdienus un saprast šeit dzīvojošo tautu dvēseli.
Pateicoties Krāslavas novada saimnieču atsaucībai, ir iespēja iepazīties ar šeit dzīvojošo tautību kulināro mantojumu, kas ir saglabājies un likts galdā no paaudzes paaudzē, nodrošinot recepšu saglabāšanu arī nākamajām paaudzēm.

Ikviens ir laipni aicināts iepazīties ar jauno ekspozīciju, Krāslavas pils kompleksa Amatu mājā. Griezties Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā. Tālr. 65623586