Events

Latvijas Dabas muzejam 170

2015.gada 27.janvārī, plkst. 15.00 K.Barona ielā 4, Latvijas Dabas muzeja vestibilā notika svinīga muzeja vēsturei veltīta stenda atklāšana un preses konference „Latvijas Dabas muzejam 170!".

Preses konferencē tika atklātas Latvijas Dabas muzeja – vecākā daudznozaru dabaszinātņu muzeja Baltijā un lielākās kompleksās dabas bagātību krātuves Latvijā – aktualitātes un plānotie īpašie pasākumi jubilejas gadā.
 
Latvijas Dabas muzejs aug un attīstās, muzeja krājumam pakāpeniski papildinoties gan ar muzeja speciālistu mērķtiecīgiem vākumiem, gan ar dāvinātiem vai speciāli iegādātiem eksemplāriem.
 
Preses konferences laikā Dabas muzejam tiks nodots būvmateriālu ražotāja SIA „CEMEX" dāvinājums – uzņēmuma Sauleskalna smilts un šķembu karjerā atrastais mamuta ilknis, kas simboliski ievadīs muzeja 170 gadu jubileju. Šādi atradumi ir liels retums, jo līdz šim Latvijā bijuši atrasti vien septiņi mamuta ilkņu (anatomiskā ziņā tie ir pārveidoti priekšzobi) fragmenti. Preses konferencē būs iespēja uzzināt arī Igora Jefimova 2014. gada maijā jūrā iepretim Pāvilostai atrastā un Latvijas Dabas muzejam dāvinātā mamuta dzerokļa izpētes rezultātus, kas gūti Lundas Universitātes Radioaktīvā oglekļa datējumu laboratorijā.
 
Preses konferencē izplatītie materiāli un informācija būs pieejama arī pēc pieprasījuma. Žurnālistus lūdzam līdz š.g. 26.janvārim plkst. 16.00 pieteikt savu dalību preses konferencē pa tālruni 67356024 vai e-pastu elina.peksena@ldm.gov.lv.
Elīna Pekšēna
Latvijas Dabas muzeja
Komunikācijas nodaļa
Tālrunis: 67356024