Events

LTF muzejskļust par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja sastāvdaļu

Tautas frontes muzejs turpina darbu Latvijas Nacionālā vēstures muzeja sastāvā. Apmeklētājiem LTF muzejs Rīgā, Vecpilsētas ielā 13/15 būs pieejams no 13. janvāra. Tā darbalaiks – svētdien, pirmdien slēgts, pārējās dienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00. Muzeja apmeklējums – par brīvu.

Iekļaujot Tautas frontes muzeju tā sabiedriskajai nozīmībai atbilstošas institūcijas – Latvijas Nacionālā vēstures muzeja struktūrā, varēs nodrošināt muzeja krājuma kā Nacionālā muzeju krājuma sastāvdaļas saglabāšanu, izpēti un izmantošanu, kā arī muzeja pamatfunkciju profesionālu veikšanu un pilnvērtīgu muzeja misijas īstenošanu sadarbībā ar biedrību „Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome”. LNVM pienākums ir saglabāt LTF kolekcijas – muzeja krājumu, arhīva materiālus – kā nedalāmu kopumu.

Tautas frontes muzejs ir viena no Latvijas jaunāko laiku vēstures liecību krātuvēm, kurā atrodams unikālu priekšmetu un dokumentu kopums, kas vēstī par Latvijas tautas neatkarības centieniem 20. gs. 80. gadu otrajā pusē, kas tautas atmiņā iemūžināta kā Latvijas trešā Atmoda.

Atzīmējot LTF dibināšanas 25. gadadienu, 2013. gadā tapa jauna ekspozīcija „Atmoda – LTF – neatkarība”. Muzeja telpas iekārtotas 20. gadsimta 80.–90. gadu stilistikā, atgādinot laikus, kad muzeja ēkā darbojās Tautas fronte. Ekspozīcija iekārtota trijos muzeja stāvos, un to vizuāli savieno ausekļa zīme, kas stilizēti tiek apspēlēta interjerā un atsevišķos dizaina elementos.

Ar mūsdienīga dizaina un tehnoloģisku līdzekļu palīdzību apmeklētāji var ne tikai iegūt informāciju, bet arī emocionāli izjust ekspozīcijā atspoguļotos notikumus. Ar skārienjutīgo ekrānu satura palīdzību apmeklētāji var iepazīties ar daudziem Tautas frontes krājuma materiāliem. Interaktīvās spēles un interesants dizains padara muzeju saistošu arī jaunāka vecuma apmeklētājiem.

Pieteikt ekskursijas iespējams muzeja darba laikā, rakstot uz e–pastu 
tfm@history-museum.lv vai zvanot pa tālruni 67224502.

 

LMB