Events

Notiks Sergeja Loiko romāna ,,Lidosta” prezentācija

 27. februārī plkst.15 Latvijas Kara muzejā notika Sergeja Loiko romāna ,,Lidosta” prezentācija. Pasākuma laikā muzeja vestibilā bija iespēja aplūkot S.Loiko foto izstādi.

Pasākumu organizē Ukrainas vēstniecība Latvijā ar vēstnieka Jevgena Perebijnisa (Yevgen Perebyinis) gādību.

Sergejs Loiko  (1953)  ir godalgots Los Angeles Times  žurnālists un fotogrāfs, kas raksta par kariem, krīzēm un ikdienas dzīvi Krievijā. S.Loiko aprakstījis arī militāros konfliktus Kalnu Karabahā, Rumānijā, Tadžikistānā, Čečenijā, Gruzijā, Afganistānā un Irākā.

2004. gadā publicētā  grāmata ,, Šoks un bijība, karš Irākā “ kļuva par dižpārdokli Krievijā. S.Loiko strādājis arī kā angļu valodas skolotājs, bijis seržants raķešu spēkos un televīzijas producents.

Notikumus Ukrainā S.Loiko aprakstījis un dokumentējis kopš Oranžās revolūcijas līdz  karadarbībai Ukrainas austrumos 2015.gadā. S.Loiko bija vienīgais ārzemju korespondents, kas  4 dienas bija kopā ar Ukrainas karavīriem  intensīvu cīņu laikā Doņeckas lidostā 2014.gada oktobrī .

Par  savu profesionālo  darbu Ukrainas kara atspoguļošanā  S.Loiko saņēmis vienu no augstākajām žurnālistikas balvām ASV – Overseas Press Club Bob Considine award - ,, Par varonību, patiesumu, oriģinalitāti, apraksta izteiksmi un dziļumu” un «Los Angeles Times» balvu – ,,Labākā 2014.gada reportāža”

2015. gada rudenī Kijevā tika publicēts S.Loiko romāns ,, Lidosta” /«Аэропорт»/,kas atspoguļo  5 dienu norises  kādā lidostā , kas  tika aplenkta 242 dienas. Romāns balstīts uz reāliem notikumiem.,,Lidosta - ir grāmatas galvenais varonis, civilizācijas simbols , ko cilvēki būvējuši  gadiem, un pēc tam 242 dienās ar ieročiem sagrauj”.

Pirmais izdevums tika publicēts 10 000 eksemplāros/ 6000 ukraiņu valodā  un 4 000 krievu valodā/. Ņemot vērā, ka grāmatas tika izpirktas, tika nolemts izlaist atkārtotu tirāžu 14 000 eksemplāros. 2016.gadā grāmatas prezentācijas un tikšanās ar autoru paredzētas Gruzijā, Igaunijā, Polijā un Nīderlandē.

 

Latvijas Kara muzejs