Muzeju speciālistiem

Artglass - Latvijā ražots antireflektīvs stikls prestižākajos muzejos un mākslas galerijās pasaulē

Mākslas un vēsturisisko vērtību cienītāji nu jau trešo mēnesi kā vienu no saviem galvenajiem ceļojumu galamērķiem var atkal izvēlēties Nīderlandes Valsts mākslas muzeju Rijksmuseum, kas pēc vairāk kā desmit gadu ilgušās vērienīgās restaurācijas nu ir ierindojams pasaules modernāko un tehnoloģiski vislabāk aprīkoto muzeju saraksta virsotnē. Vairāk kā 30 000 apmeklētāju muzeja pirmās darba dienas laikā un līdz pat 10 000 cilvēku katru dienu priecē viduslaiku un mūsdienu mākslas šedevri, kas šķietami atdzīvojušies Wilmotte arhitektu projektētajās vairāk kā 400 vitrīnās, kas ir veidotas no Latvijā ražotā gaismu neatstarojošā stikla Artglass.

Uzņēmums GroGlass, kura ražošanas iekārta ir izstrādāta pašmāju augsto tehnoloģiju uzņēmumā "Sidrabe", ražo īpaši apstrādātu "neredzamo" stiklu, ko izmanto gan mākslas darbu ierāmēšanai, stikla vitrīnām un veikalu skatlogiem, kā arī televizoriem un elektronisko iekārtu displejiem. To neredzamu padara no abām pusēm vairākas reizes pārklājot ar metālu oksīdu kārtiņu, kuras biezums ir salīdzināms ar vienu piecsimto daļu no cilvēka mata biezuma. Rezultātā stikla atstarošana tiek samazināta līdz 1%, kas salīdzinot ar 8% gaismas atstarošanos parastajam stiklam, ir acīmredzams ieguvums, un paver neskaitāmas iespējas stikla izmantošanai dažādās industrijās. Papildus antireflektīvām īpašībām, uzņēmuma GroGlass pārklāts stikls spēj arī līdz pat 100% pasargāt iestikloto objektu no kaitīgajiem UV stariem.

Tikai piecu gadu laikā  GroGlass ir kļuvis par vienu no pasaulē vadošajiem anti-reflektīvā stikla ražotājiem,  eksportējot produkciju uz vairāk kā 30 valstīm gan tepat Eiropā, gan arī uz Kanādu, ASV, Brazīliju, Austrāliju, Dienvidāfriku, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Islandi, Ķīnu u.c. 2012. gada nogalē GroGlass tika  atzīts par Latvijas eksportspējīgāko uzņēmumu lielo un vidējo komercsabiedrību grupā, saņemot Eksporta un Inovācijas balvu.

GroGlass pārdošanas vadītājs Artūrs Rožkalns norāda, ka uzņēmuma eksporta apjoms šobrīd sasniedz 99,8% taču tic, ka arī tepat Latvijā ir ievērojams potenciāls antireflektīvā stikla Artglass pielietojumam : „Priecē, ka arvien vairāk muzeju kuratori un interjera arhitekti Latvijā pievērš uzmanību izstāžu noformējumam, detaļām, inovatīvu risinājumu pielietojumam kolekciju prezentācijās, kas muzeja apmeklējumu padara par dinamisku, aizraujošu un radošu informācijas ieguves veidu katram apmeklētājam. Neapšaubāmi, Artglass antireflektīvā stikla pielietošana samazina fizisko barjeru starp mākslas vērotāju un mākslas darbu, un ļauj saskatīt pat sīkāko objekta vai gleznas detaļu, labāk sajust mākslas un vēstures elpu.”

Inese Batņa, klientu menedžere

Phone: +371 6721 8598 - Fax: +371 6750 2911