Amatu māja, Ziemeļkurzemes Amatniecības konsultāciju centrs

• phone:  +371 63620174

Aicina uz Audumu apdrukas jeb Madarošanas darbnīcu

29. novembris. 2014

Sestdien, 29.aprīlī no plkst.12.00 Amatu māja aicina uz meistarklasi auduma apdrukā jeb madarošanā. Tekstilmāksliniece Kristīne Šica iepazīstinās ar auduma apdrukas tehnikas specifiku, kā arī demonstrēs un radīs ziemassvētku noskaņas audumu ar latvju zīmju rakstiem.

Madarošanas jeb audumu apdrukas tehniku Latvijā popularizēja Ansis Cīrulis jau 20.gs. 20.-30.gados. Madarošana bija viņa paša izgudrots termins, kas nozīmēja auduma apdrukāšanu ar rokas spiedes palīdzību. Madarojumu ražošanu Cīrulis bija iecerējis attīstīt samērā plaši, par ko liecina rūpīgi rakstītās piezīmes - biznesa plāni. Viņš rakstīja, kā veidojot madarošanas darbnīcas, nopelnīt grūtos ekonomiskos apstākļos. Madarojumi bija dekoratīvi un praktiski izmantojami, piemēram, spilvendrānu un grāmatu iesējumu izgatavošanā.

Mūsdienās audumu apdrukas izmanto ne tikai interjerā, bet arī tērpu dizainā, un, protams, dažādu jauku, mīļu nieku radīšanā. Darbnīcas dalībniekiem lūgums ņemt līdz T-kreklu vai kādu citu auduma gabalu, uz kura būs iespēja radīt sev tīkamu ornamentu.

Ieeja EUR0,40; 0,90.

Ieva Rupenheite,