Latvijas muzeju katalogs

Amatu māja, Ziemeļkurzemes Amatniecības konsultāciju centrs

Skolas iela 3, ventspils LV-3601

  • phone:  +371 63620174
GADA BALVU ATBALSTA:
Pērļu jostu un rokaviču darinātāja Amatu mājā

 

28. marts. 2015

Amatu mājā Skolas ielā 3, 28.martā no plkst.12 notiks meistardarbnīca ar izcilo rokdarbnieci Daci Nasteviču.

D.Nasteviča ir muzikoloģe, bet šoreiz iepazīstinās interesentus ar savu pieredzi pērļu adīšanas tehnikā, izpratnē par ornamentu un rakstu ritmu daudzveidību. Mākslinieces vadībā varēs apgūt ziedu tamborēšanu, tāpēc jāņem līdzi tamboradata un tamborēšanas diegi.

Ar rokdarbiem māksliniece aizrāvusies jau no bērnības. Dace Nasteviča atzīst, ka esot jau notamborējusi un noadījusi vairākus hektārus. Lai arī rakstu un tehniku māksliniece ir apguvusi pašmācības ceļā, viņa labprāt dalās savās zināšanās un pavisam nesen ir izdota grāmata “Adīti mauči”. Grāmata iepazīstina ar kādu senu, nedaudz piemirstu latviešu dārgumu – rokas locītavu sildošām aprocēm – maučiem jeb rokavičiem, turklāt, košākie no tiem meklējami Kurzemes pusē.

Tolaik maučus vilka uz linu krekla piedurknēm, kurām nebija aproču, lai piedurkņu gali cieši piekļautos rokai. Mūsdienās mauči piedzīvo renesansi, jo pilda ne tikai praktiskas, bet arī dekoratīvas funkcijas. Autore Dace Nasteviča par paveikto teic: “Mauči, dūrgaļi, aproči, maustiņi, pulsa sildītāji, vai kā nu viņus vēl citviet sauc, jau izklīduši tālu plašajā pasaulē. Bet, ticiet man, valdziņu pie valdziņa, pērlīti pie pērlītes raksta kārtās liek ne tikai manas rokas. Mode nāk un iet, bet pašadītie mauči, ļoti ceru, vēl ilgi būs mīļi un silti.”

Ieeja- pieaugušajiem – 0,90 EUR vai 0,60 EUR + 30 venti; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 0,40 EUR vai 0,20 EUR + 20 venti; ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1-5 bērni skolēnu vecumā) – 1,80 EUR vai 1,10 EUR + 70 venti

Ventspils muzejs

 
blog comments powered by Disqus