Amatu māja, Ziemeļkurzemes Amatniecības konsultāciju centrs

Skolas iela 3, ventspils LV-3601

• phone:  +371 63620174

Ventspils Amatu mājā skatāma izstāde par drēbnieka amatu

21. aprīlis – 23. maijs. 2015

Tajos tālajos laikos, kad amatnieki bija apvienoti brālībās, kuras sauca arī par cunftēm, šīm apvienībām arī bija stingri noteikumi jeb statūti. Un šogad aprit 320 gadi, kopš 1695.gadā Ventspils drēbnieku cunftes statūtus jeb šrāgas apstiprināja Kurzemes un Zemgales hercogs Fridrihs Kazimirs. Tiks sens un cienījams ir Ventspils drēbnieka amats.

Izstādē Amatu mājā, kas skatāma no 21.aprīļa, eksponēti dažādi ar drēbnieka/šuvēja amatu saistīti priekšmeti, gan no muzeja krājuma, gan arī no privātpersonu kolekcijām. Senākās eksponētās lietas ir rokas un kājminamās šujmašīnas no 20.gs. sākuma, daudz pieredzējis šuvēja manekens un iespaidīgas auduma šķēres.

Iepazīšanos ar drēbnieka amatu turpina raibi krāsainas 20.gs.70.gadu audumu un detalizēti izstrādātas piegrieztņu kolekcijas. Kādreizējās 70.-80.gadu meitenes var kavēties atmiņās par darbmācības stundām vai šūšanas kursiem, kurās milimetru papīra loksnes tika apzīmētas, grieztas un līmētas kladēs vai noformētas uz atsevišķām lapām, un no iegūtās piegrieztnes vajadzēja mācēt uzburt svārciņus vai pieklājīgu blūzīti ar volāniem, protams.

Izstāde Amatu mājā skatāma līdz 23.maijam.

Ieeja- pieaugušajiem – 0,90 EUR vai 0,60 EUR + 30 venti; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 0,40 EUR vai 0,20 EUR + 20 venti; ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1-5 bērni skolēnu vecumā) – 1,80 EUR vai 1,10 EUR + 70 venti

Ventspils muzejs