Bauskas pils muzejs

Pilskalns, Bauska, Bauskas raj. LV-3901

Bauskas pilī skanēs sievietēm veltīta agrīnā baroka mūzika

9. marts. 2013

Sestdien, 9. martā plkst. 18:00 Bauskas pils muzejā uzstāsies baroka ansamblis ,,Inegalite Mistique” un seno deju grupa „Galms” ar koncertprogrammu „Parfume de femme” *. Koncertā spēlēs agrīnā baroka mūziku, ko papildinās 17.gs. galma dejas, kas izceļ sievietes tēlu.

Koncertā skanēs Giovanni Benedetto Platti, George Frideric Handel, Georg Philipp Telemann un Barbara Strozzi skaņdarbi. Šis koncerts būs veltījums sievietēm, kurā skanēs sievietēm rakstīta mūzika un mūzika, kuru rakstījušas sievietes.

Šajā laikā mūziku komponēja gan mūķenes, gan kurtizānes, taču viņu sacerētā mūzika neguva popularitāti, jo komponēšanu uzskatīja par sievietei neatbilstošu nodarbi. Daudzas darbu autores palika neatklātas, lai izvairītos no patriarhālās sabiedrības nosodījuma.

Baroka ansambļa mūziķi šo tēmu ir izvēlējušies, jo līdz šim Latvijā šāda koncertprogramma vēl nav izskanējusi. „ (..)Tā ir viena interesanta, izpētes cienīga tēma baroka laikmeta mūzikā. Mēs labprāt dalīsimies savā pieredzē ar klausītāju, gan mūzikas atskaņojumā, gan papildinot to ar saistošu stāstījumu.” – grupas čelliste Danuta Ločmele. Bauskas pils muzeja deju grupai „Galms” šis būs īpašs koncerts, jo pirmo reizi uzstāsies kopā ar profesionāliem mūziķiem, dzīvās mūzikas pavadībā.

Baroka ansambļa ,,Inegalite Mistique” mūziķi kopā uzstājas kopš 2007. gada. Ansamblī apvienojušies pieci mūziķi – Ieva Grēvele (vokāls), Anna Naudžūne (baroka vijole), Ieva Nīmane (blokflauta), Māris Kupčs (klavesīns) un Danuta Ločmele (baroka čells). Ikdienā visus mūziķus vieno darbs baroka orķestrī „Collegium Musicum Riga”, kura mākslinieciskais vadītājs ir Māris Kupčs. Grupas dalībnieki atsevišķi, dažādos sastāvos Bauskas pilī ir uzstājušies vairākas reizes.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē, mākslas salonā Meistars Gothards un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@e-apollo.lv (rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma).

Biļetes cena – 4,00 Ls. Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv

*tulkojums no franču v. „Sievietes smarža”

Ilva Bitēna,
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste