Latvijas muzeju katalogs

Bauskas pils muzejs

Pilskalns, Bauska, Bauskas raj. LV-3901

  •  63923793
GADA BALVU ATBALSTA:
Pastaiga mūzikā ar Sinfonietta Rīga pūtēju kvintetu

 

30. novembris. 2013

Sestdien, 30.novembrī plkst.17:00, Bauskas pils muzejā, skanēs koncerts “Pastaiga mūzikā ar Sinfonietta Rīga pūtēju kvintetu”. Klausītāji dzirdēs  Modesta Musorgska (Модест Мусоргский),  Ģerģa Ligeti (György Ligeti) un Ferenca Farkaša (Ferenc Farkas) skaņdarbus.

Koncertprogrammas mērķis ir radīt interesi par klasisko mūziku, atskaņojot interesantus skaņdarbus, papildinot tos ar saistošiem stāstiem par komponistiem, mūziķa darba specifiku un neparasto ikdienu.

Modesta Musorgska cikls “Izstādes gleznas” komponētas klavierēm, par iedvesmas avotu kalpoja arhitekta un dizainera Viktora Hartmana zīmējumi un skices. Pūtēju kvinteta sastāvam darbu pārlika vācu flautists Joahims Linkelmanis.

Ferencs Farkašs komponējot opusu „17.gadsimta ungāru dejas” ietekmējies no ungāru dejām, ko vienkāršā stilā komponējuši nezināmi mūzikas amatieri. Vairums šo deju pierakstītas laikā no 14. līdz 18.gs. Autors par šo opusu saka: „Jutos tik fascinēts, ka vēlējos piešķirt šīm melodijām jaunu mūžu. Saliku šīs mazās astoņu taktu dejas vienkop un, balstoties uz agrīnā baroka harmonijas un kontrapunkta noteikumiem, centos uzburt baroka laika Ungārijas provinces gaisotni.”

„Sinfonietta Rīga pūtēju kvintets” izveidojies pirms sešiem gadiem. Kameransamblī apvienojušies pieci mūziķi – Ilona Meija (flauta), Pēteris Endzelis (oboja), Guntis Kuzma (klarnete), Jānis Semjonovs (fagots), Artūrs Šults (mežrags). Mūziķi spēlē visdažādāko laikmetu un komponistu mūziku. Tas ir guvis atzinību, koncertējot gan Rīgā, gan citviet Latvijā. Šovasar kvintets koncertēja Somijas pilsētā Luosto.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē, mākslas salonā „Meistars Gothards” un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@e-apollo.lv (rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma). Biļetes cena: 4,00Ls

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

 

Ilva Bitēna,
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus