Bauskas pils muzejs

Pilskalns, Bauska, Bauskas raj. LV-3901

Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra koncerts

24. marts. 2018

24. martā 17.00  Bauskas pils zālē uz bezmaksas koncertu aicina Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra stīgu un pūšaminstrumentu nodaļas audzēkņi diriģenta Pola Lakūra vadībā.

Aptuveni stundu garā koncerta programma sagatavota viegli gaisīgā un pavasarīgā noskaņā. Tajā varēs dzirdēt Karla Nīlsena Svētku maršu no svītas “Aladins”, Johanesa Brāmsa “Ungāru dejas”, fragmentu no Žorža Bizē Pirmās simfonijas kā arī Hansa Kristiana Lumbī dzirkstošo “Šampanieša galopu” un citus skaņdarbus.

Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra (Esbjerg Ungdoms Symfoniorkester) vēsture aizsākās 1982.gadā, kad flautas pedagogs Pols Lakūrs (Poul la Cour) uzdrošinājās un nodibināja orķestri, kurā aicināja spēlēt talantīgākos audzēkņus no Esbjergas Kultūras skolas. Gadiem ejot orķestris ir izaudzis un pierādījis sevi ne vien ārpus dzimtās Esbjergas, bet pat Dānijas robežām.

Orķestra repertuārā ir iekļauti gan klasiskās, gan populārās mūzikas skaņdarbi, ko jaunieši atskaņo dažādos koncertos un festivālos. Orķestra mūziķi ir ļoti atvērti jaunām idejām un piedzīvojumiem, tādēļ labprāt dodas tuvākos un tālākos pieredzes apmaiņas braucienos un piedalās dažādos festivālos visā Eiropā.

Orķestris ir ierakstījis arī vairākus mūzikas CD gan atsevišķi, gan kopā ar Esbjergas Kultūras skolas audzēkņiem.

Ieeja uz koncertu ir bez maksas.

Koncertu organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Bauskas pili.