Cēsu Vēstures un mākslas muzejs

•   28318318

Cēsu pils Viduslaiku dienā uzstāsies senās mūzikas ansamblis no Tartu

26. maijs. 2012

26.maijā no plkst.10:00 Cēsu pils atdzīvosies patiesi viduslaicīgā rosībā. Svētku apmeklētājiem būs iespēja iepazīt viduslaikus ne vien vērojot, bet arī aktīvi līdzdarbojoties dažnedažādajās pasākuma norisēs. Lielie un mazie apmeklētāji varēs iepazīt viduslaiku rotaļas un spēles, iemēģināt roku šaušanā ar loku un arbaletu, piedalīties viduslaiku apavu un sveču darbnīcās, uzlaikot bruņas un iemēģināt viduslaiku deju soļus.

Pateicoties Cēsu uzsāktajai kultūras sadarbībai ar Tartu, pasākuma programmu bagātinās Tartu senās mūzikas ansambļa „Festivitas Artium Schola” uzstāšanās. „Festivitas Artium Schola” kopš 1996.gada rīko Tartu Senās mūzikas festivālu, kā arī, sadarbojoties ar Tartu Universitāti, nodarbojas ar senās mūzikas izpēti un tās popularizēšanu. Ansamblis tā vadītāja Raho Langsepa vadībā savās koncertprogrammās salīdzina seno Eiropas un Āzijas mūziku, popularizējot viduslaiku kultūru, kas ietverta šajā mūzikā.

26.maijā Viduslaiku dienā būs iespējams dzirdēt divus ansambļa „Festivitas Artium Schola” koncertus: plkst. 12:00 Cēsu pils pagalmā un plkst. 16:00 pils Mestra zālē.

Aizsāktā sadarbība palīdzēs attīstīt kultūras sadarbību senās mūzikas un dejas jomā starp Cēsīm un Tartu, ļaujot iedzīvotājiem labāk iepazīt viduslaiku kultūru. Ir plānots, ka Cēsu viduslaiku deju grupa piedalīsies Tartu Hanzas dienās jūlijā.

Koncertus organizē pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar Tartu Radošo Industriju centru projekta "Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai" ietvaros ar Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansiālu atbalstu.

Papildus informācija:

Ilona Asare,