Cēsu Vēstures un mākslas muzejs

Pils laukums 9, Cēsis, LV 4101

•   28318318

Cēsu Izstāžu namā apskatāmas jaunas izstādes

10. janvāris – 3. februāris. 2013

No 10. janvāra  Cēsu Izstāžu namā apskatāmas jaunas izstādes Tatjana Paļčuka- Rikane „Nebeidzamais stāsts”-gleznas un Dace Blūma ”Alfabēts”-zīmējumi, keramika, porcelāns.

Tatjana Paļčukas- Rikānes  ceļš mākslā sācies J. Rozentāla skolā, vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijā, kur skolotāji bija latviešu mākslas ''metri''-Imants Vecozols, Pēteris Potažs, Boriss Bērziņš, Edgars Iltners, Eduards Kalniņš. Pieredze un skola, ko deva šie meistari, palīdzēja māksliniecei izveidoties  par spilgtu personību.

Darbu raksturojums-pozitīvisms, humānisms un harmonija. Darbi atrodas kolekcijās daudzās valstīs. Izstāde Cēsīs ir retrospektīva- tas ir atskats uz radošo  darba periodu un  izstāde ar tik daudz darbiem Latvijā māksliniecei tiek sarīkota pirmo reizi.

Savukārt Dace Blūma  absolvējusi Igaunijas Valsts Mākslas institūtu., pazīstama kā ilggadīga Valmieras  Mākslas vidusskolas direktore un pedagoģe.2003. gadā Cēsu Izstāžu namā   bija skatāma  izcila Daces Blūmas porcelāna darbu izstāde. Jaunajā izstādē burtu atainojumi ir smalkā grafikā, apgleznotā porcelānā un keramikā.

Izstādes apskatāmas no 10.janvāra līdz 3.februārim.

Attēlā: Tatjanas Paļčukas- Rikanes gleznas no izstādes (Foto: D. Janševska)

Informāciju sagatavoja:

Nata Livonska

Galvenā speciāliste Izstāžu nama ekspozīciju darbā

tālr.64123557;26175509

e-pasts: nata.livonska(at)cesis.lv