Cēsu Vēstures un mākslas muzejs

Pils laukums 9, Cēsis, LV 4101

•   28318318

Lekciju ciklu “Laikmets un mode”

15. jūnijs. 2017

Cēsu muzejs aizsāk lekciju ciklu “Laikmets un mode” ar pirmo lekciju izstādē – 19.gadsimts: Laikmets un Mode. – 15.jūnijā plkst. 17:00 Cēsu muzejā.

19. gadsimts Modes vēsturē ir atstājis paliekošus nospiedumus gan uz 20.gadsimta, gan 21.gadsimta modes tendencēm. Baltais līgavas tērps, pirmais modes dizainers, haut couture, jeb augstās modes koncepts, rūpnieciski ražota dekoratīvā kosmētika – tās ir tikai dažas tendences, kuras radušās 19.gadsimtā, bet ir pazīstamas līdz pat mūsdienām. Tas ir gadsimts, kuru daudzi modes vēsturnieki dēvē par pēdejo laikmetu Pasaules vēsturē, kad sieviete vēl varēja atļauties būt sieviete – krāšņas kleitas, rūpes par ģimeni, bērniem, izšuvumi, balles un pieņemšanas – gaisīga, ēteriska būtne bez ambīcijām personīgās karjeras un politikas jomās. Krinolīni, vizītkleitas, grezni vēdekļi, šatlēni, portbuketi, fenelones, šantiljī mežģīnes, kornetes, izšūti portmonē – daudzi no šiem vārdiem sievietēm mūsdienās ir gluži sveši, bet bija neatņemama ikdienas sastāvdaļa sievietei 19.gadsimtā.

Pirmajā lekcijā pievērsīsimies jautājumiem: kāda bija 19.gadsimta sieviete, kā politika un dažādi vēsturiskie procesi ietekmē modi, kas bija kultūrfenomens “amerikāņu princeses”, baļļu kultūra, modes stili no ampīra līdz jūgendstilam, sievietes, kuras ietekmēja modi un vīrieši, kuriem pateicoties tas bija iespējams, kā arī daudzi citi aizraujoši temati.. Būs iespēja gida pavadībā iepazīt Aleksandra Vasiļjeva vēsturisko tērpu kolekcijas izstādi “19.gadsimta Mode” – iepazīt dažādos aksesuārus un valdošos gadsimta stilus apģērbā.

Lekcijas cena 2 EUR un ieejas maksa izstādē (EUR 3 – pieaugušie, EUR 2 – skolēni, pensionāri).

Uz satikšanos 19. gadsimtā!