Latvijas muzeju katalogs

Dobeles Novadpētniecības muzejs

Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701

  •  63721309
  • phone:   mob. 29436379
GADA BALVU ATBALSTA:
Dobeles gadsimts

 

21. novembris. 2018 – 13. aprīlis. 2019

Dobeles Novadpētniecības muzejā 21.novembrī plkst.16.00 tiks atklāta izstāde “Dobeles gadsimts”. Izstādē varēs apskatīt vairāk kā 500 fotogrāfijas, kas raksturo Dobeli gadsimta garumā. Fotogrāfijās aptvertas dažādas tēmas kultūrā, izglītībā, sportā, medicīnā, uzņēmējdarbībā utt. Laikmetu raksturo arī izstādē redzamie  priekšmeti, kuri saistīti ar personībām, notikumiem, pasākumiem utt. Tādējādi katrai fotogrāfijai un priekšmetam ir savs stāsts.  

Gada sākumā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tika atklāta izstāde “Latvijas gadsimts”, kas atspoguļo Latvijas vēsturi gadsimta garumā. Līdzīgi kā Rīgas izstāde, Dobelē tapusi izstāde ar nosaukumu “Dobeles gadsimts”, kurā ir iekļauts vēstījums par Dobeles vēsturi gadsimta garumā.

Izstādes ideja ir pārlūkot Dobeles pilsētas hroniku pa desmitgadēm. Visu gadu muzeja mājas lapā un laikrakstā “Zemgale” varēja lasīt rakstu ciklu par Dobeles vēsturi 100 gados.

Izstāde ir apjomīga satura ziņā, tāpēc aicinām atvēlēt ilgāku laiku izstādes apmeklēšanai, kā arī sniegt papildus ziņas un stāstus par fotogrāfijās redzamo.

Izstāde muzeja būs apskatāma līdz 2019.gada 13.aprīlim. Izstādes atklāšanas dienā notiks arī mākslinieces un rakstnieces Hildas Vīkas romāna “Dobeles karalis” atvēršanas svētki. 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Ļipņicka,

DNM projektu vadītāja

tālr.63721309

 
blog comments powered by Disqus