Jāņa Akuratera muzejs

•  67619934

Mana Vismīļā. Rīgas Lutera draudzes mākslinieku veltījums Ziemassvētkiem

4. decembris. 2011 – 15. janvāris. 2012

Jāņa Akuratera muzejā Rīgā, O. Vācieša ielā 6a skatāma izstāde "Mana Vismīļā" – Rīgas Lutera draudzes mākslinieku veltījums Ziemassvētkiem.

Izstādē piedalās: Ausma Gūtmane, Liene Ratnika, Gunta Ploka, Gundega Zikmane, Daiga Aže, Helmuts Āķis, Māra Kalnišķe, Dins Kopštāls u.c.

Jau devīto gadu Rīgas Lutera draudzes mākslinieki Jāņa Akuratera muzejā rīko Ziemassvētkiem veltītu izstādi.

1906. gadā Jānis Akuraters uzraksta stāstu „Mana vismīļā”, kurā kā savu ilgoto un mīļoto uzrunā dabu: „Es sveicināta, mūžīgā dzīvība! Vienvienīgo es tevi mīlu par visu vairāk, vienvienīga tu esi mana līgava, mana vismīļākā – nemirstīgā daba!”

Ne akmeņainās ielās, ne pilsētas lepno namu šaurībā, bet birzes malā ziedošā pļavā Akuratera stāsta varonis atrod un sadzird sev būtisku vēstījumu:

„Mīkstas lapas kokos pār mani sarunājas klusā valodā, un man liekas, ka es viņas saprastu. Tas ir mūžīgas dzīvības un nāves stāsts: viņš iesākās jau miljoniem gadu atpakaļ, viņu stāsta debess un zeme, un jūra, un zvaigznes un nevar beigt izstāstīt un izliet ne oratorijās, ne simfonijās, ne gleznās, ne dzejās, un šo stāstu stāstīs bezgala tālāk jauni laiki un jaunas saules un pasaules. Es klausos šinī stāstā un atmostos no savu domu neprātīgās steigas. Un man ir it kā svētdiena sirdī.”

Nemirstīgā daba un mūžīgā dzīvība ir arī Rīgas Lutera draudzes mākslinieku iedvesmotājas. Šogad izstādē viņi izstādīs katrs savu vismīļāko darbu. Tās būs vitrāžas, eļļas gleznas, akvareļi, keramika, metālmāksla un...

Tuvāka informācija pa tālruni 29451112 (Ruta Cimdiņa) un e-pastu: akuraters@memorialiemuzeji.lv

Informāciju sagatavoja:

Sandra Zobena,