Jāņa Akuratera muzejs

•  67619934

Aglaija. Jutekliskums un nepārejošais romanstisms

13. janvāris. 2012

Plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejā Torņakalnā, O. Vācieša ielā 6a notiks dzejnieka 136. dzimšanas dienai veltīts pasākums AGLAIJA. JUTEKLISKUMS UN NEPĀREJOŠAIS ROMANTISMS.

Programmā:

Dr.phil. Skaidrīte Lasmane. Filozofiskas pārdomas par jutekliskumu mākslā

Dr.philol. Maija Burima. Aglaijas tēla asociatīvie lauki

Jānis Akuraters, Juris Kulakovs, Edward d-tech. Muzikāli poētisks stāsts „Aglaija”

Atskaņojumā piedalās Juris Kulakovs (klavieres un...), Edward d-tech (elektroniskās improvizācijas), Edgars Pujāts – Stāstītājs, Līna Birzaka – Kalpone, Lina Lingita Bopulū – Aglaija.

Vakara pirmajā daļā filozofe Skaidrīte Lasmane dalīsies pārdomās par jutekliskumu mākslā un literatūrzinātniece Maija Burima iepazīstinās ar literāro kontekstu un asociāciju lauku, ko rosina Jāņa Akuratera stāsts „Aglaija”.

Vakara otrajā daļā būs iespēja dzirdēt Jāņa Akuratera romantiski jutekliskā stāsta modernu interpretāciju – Jura Kulakova un Edward d-tech poētiski muzikālo vēstījumu „Aglaija”, kur prozas tekstu papildina Jura Kulakova dziesmas ar Akuratera vārdiem. Tā pirmatskaņojums, pateicoties Valsts Kukltūrkapitāla fonda atbalstam, notika 2011. gada Muzeju naktī pēc pusnakts. Tagad, Akuratera dzimšanas dienā, muzikālais stāsts izskanēs otro reizi.

Pasākuma veidotāji ir pārliecināti, ka arī mūsdienu steidzīgajā postmodernisma laikmetā savu aktualitāti nav zaudējis stāstā „Aglaija” romantiķa Jāņa Akuratera izteiktais jautājums un atbilde uz to: „Kas mūs var aizvest no lielas ikdienības? Tikai sapņi! Spārnotie svešnieki, kuriem varam būt tuvi…”

Atbalsta: VA Memoriālo muzeju apvienība, SIA Mediato Latvia

Biļetes – Ls 3,50, skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 2,00

Tuvāka informācija pa tālruni 26703293 (Maira Valtere) vai e-pastu: akuraters@memorialiemuzeji.lv