Jāņa Akuratera muzejs

O. Vācieša ielā 6a, Rīgā, LV 1004

•  67619934

Lekcija "Dramaturgi un režisori - teātra reformatori"

9. marts. 2012

9. martā plkst. 14:30 Jāņa Akuratera muzejā Torņakalnā, O. Vācieša ielā 6a LMA Scenogrāfijas katedras pasniedzējs, scenogrāfs un režisors Viktors Jansons lasīs lekciju "Dramaturgi un režisori - teātra reformatori".

Savus jaunā teātra modeļus laiku pa laikam ir piedāvājuši dramaturgi, piemēram, Viljama Šekspīra vājprātīgā Karaļa Līra bezpriekšmetu teātris tuksnesī, Antona Čehova Trepļeva teātris u.c.

19./20. gadsimta mijā par teātra pārveidotāju kļūst režisors. Lekcijā – stāsts/komentārs par dažiem no viņiem: Vsevolodu Meierholdu, Gordonu Kreigu u.c., kuri izmainīja teātra domāšanu, teātra zīmju sistēmu.

Lekcijas notiks Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas katedras studentu izstādes „Atrasts tulkojumā” ietvaros.Izstāde no 22. februāra līdz 10. martam ir apskatāma Jāņa Akuratera muzejā.

Pagājušā gada vasarā pasaules scenogrāfijas izstādē Prāgas kvadrinnālē par skolas ekspozīciju jau otro reizi pēc kārtas Latvijas Mākslas akadēmijas topošie scenogrāfi ieguva zelta medaļu.

Izstādē „Atrasts tulkojumā” piedalās seši studenti – Rūdolfs Baltiņš, Sintija Jēkabsone, Marija Rozīte, Madara Lazdiņa, Dace Sloka, Valters Kristbergs ar scenogrāfijas maketiem, kas pagājušajā pusgadā tapuši Henrika Ibsena lugām „Pērs Gints”, „Eijolfiņš” un „Helgelannes varoņi”, Morisa Māterlinka „Māsa Beatrise”, Viljama Šekspīra „Sapnis vasaras naktī”, Knuta Hamsuna romānam „Pāns” un Edgara Po stāstam „Doktora Darvē un profesora Spalvē sistēma”.

Šo literāro darbu interpretācijas un vizuālo zīmju atklāsmes ir tapušas kā mācību darbs un režisoru reformatoru – Antonēna Arto, Pītera Bruka, Gordona Kreiga, Žorža Pitojeva, Eduarda Smiļģa, Konstantīna Staņislavska, Vsevoloda Meierholda – ideju studiju rezultāts.

Pieteikšanās uz lekciju: akuraters@memorialiemuzeji.lv

Biļetes cena: Ls 2,00, skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 1,00

Pedagogam, kurš atved grupu, ieeja bez maksas.

Izstādes apmeklējums iekļauts muzeja ieejas biļetes cenā: Ls 1,50

Skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 1,00

Pedagogam, kurš atved grupu, ieeja bez maksas.

Tuvāka informācija pa tālruni 26703293 (Maira Valtere) vai e-pastu: akuraters@memorialiemuzeji.lv, kā arī www.akurateramuzejs.lv un www.memorialiemuzeji.lv

Informāciju sagatavoja

Sandra Zobena,