Latvijas muzeju katalogs

Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzejs

Striķu iela 22, Saldus, Saldus raj. LV-3800

  •   26534259
GADA BALVU ATBALSTA:
Mākslinieka Jaņa Rozentāla oriģināldarbu ekspozīcija

 

18. marts – 31. decembris. 2018

18.martā, atzīmējot Jaņa Rozentāla 152.dzimšanas dienu, tika atklāta mākslinieka darbnīcas 2. stāva ekspozīcija “Jaņa Rozentāla oriģināldarbi”.

Tieši mākslinieka dzimšanas dienā 18.martā skatītājus aicināja jaunā, tikko iekārtotā, Jaņa Rozentāla oriģināldarbu ekspozīcija. Skices, kas līdz šim atradās muzeja krājumā, nu būs pieejamas ikvienam interesentam. Ekspozīcijā skatāmi arī citi mākslinieka oriģināldarbi, atjaunotas un sapostas darbnīcas telpas, līdz ar to noslēdzot vērienīgās Jaņa Rozentāla darbnīcas atjaunošanas ieceres.

Pirms diviem gadiem durvis vēra darbnīcas 1.stāva ekspozīcija “Mākslinieka Sapņu tornis”, kura veidota uz J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājumā esošo materiālu bāzes un stāsta par Saldu, mākslinieka ģimeni, laikabiedriem un gleznošanas vietām Saldū, Saldus apkaimē un Kurzemē.  

Ekspozīcijas 2.stāva māksliniecisko koncepciju veidojis un realizējis mākslinieks Ģirts Baranovskis, Kaspara Zeltābola IU “Zeltābols”. Finansiālo atbalstu sniedzis – VKKF, Saldus novada pašvaldība, Kurzemes plānošanas reģions.

 

Informāciju sagatavoja :

Ilze Pluģe, muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Ilze.pluge@saldus.lv  tālr.26194982 

 
blog comments powered by Disqus