Jēkabpils vēstures muzejs

• fax #65221042

Krustpils pilī skanēs komponista Jāzepa Vītola solodziesmu koncerts

20. septembris. 2013

20.septembrī plkst.19.00 Krustpils pilī klausītājus priecēs Jāzepa Vītola 150 gadu jubilejai veltītais koncerts. Jāzepa Vītola solodziesmas izpildīs Latvijas Nacionālās operas mākslinieki.

Gada sākumā Jēkabpils Vēstures muzejs izstrādāja projektu - akadēmiskās mūzikas koncertu cikls „Skaņu klasika”, kurš saņēma Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Projekta uzdevums ir veicināt sabiedrības vēlmi izpazīt ar Jēkabpils vārdu saistīto profesionālo mūziķu radītās vērtības.

Ir izskanējuši jau divi šī cikla koncerti - 13.jūnijā Krustpils evaņģēliski luteriskajā baznīcā Pētera Sīpolnieka simtgadei veltītais koncerts un 8.augustā Krustpils pilī komponistes Ilzes Arnes "Mūzikas vakars".

Akadēmiskās mūzikas cikls „Skaņu klasika” noslēgsies ar Jāzepa Vītola solodziesmām, Latvijas Nacionālās operas mākslinieku izpildījumā, 20.septembrī plkst.19.00 Krustpils pilī. „Jāzepa Vītola solodziesmu koncerts” skanēs par godu komponista 150.gadskārtai.

Koncertā piedalīsies Kristīne Gailīte (soprāns), Kalvis Kalniņš (baritons), Aira Rūrāne (soprāns), Baiba Berķe (mecosoprāns), Dace Kļava (klavieres), Mārtiņš Zilberts (klavieres) un Liene Jakovļeva (konferansjē).

Ieejas maksa koncertā: skolēniem 1.00 Ls, pieaugušajiem 1.50 Ls.

Kate Zaharova
Muzeja komunikāciju nodaļas vadītāja